Pojištění nemovitosti a co všechno pod něj spadá

Jedno z nejstarších pojištění vůbec je pojištění nemovitosti. Není se čemu divit, odjakživa bylo pro lidi bydlení to nejdůležitější. Víte, co všechno si můžete pojistit a proti čemu?

pojištění nemovitosti kalkulačka

Zatímco pojištění domácnosti se vztahuje na věci a zvířata, která jsou ukrytá pod střechou, pojištění nemovitosti se vztahuje na celou tu pomyslnou „střechu“. Pojistit si tedy můžete rodinný dům nebo byt, ale také chatu, chalupu včetně garáže a příslušenství, které máte na zahradě. Takže i takový bazén, altán, studnu a podobně. A co možná ještě nevíte – můžete si nechat pojistit i byt či dům, který je ve výstavbě a není tedy zcela dokončený, včetně stavebního materiálu. A je toho ještě o něco víc. Podrobnější informace najdete na webové stránce https://www.generali.cz/pojisteni/pojisteni-majetku/dum-a-byt, kde je také možné domluvit si pojištění nemovitosti online.

Jaké škody kryje pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti kryje škody, které byly způsobeny vandalismem či krádeží, když se jedná o úmyslné poškození (nebo zcizení) vaší věci jinou osobou. Kriminalita stoupá a vandalismus jakbysmet. Proto není od věci si pojištění, pokud ho ještě nemáte, sjednat, především v případě, že bydlíte v „pochybné čtvrti“ nebo se už něco podobného ve vašem okolí stalo. Nikdy nevíte, kdy zloděj navštíví zrovna vaši nemovitost.

Pojištění také pokrývá škody způsobené živelnými pohromami, jako jsou vichřice, krupobití, spadlý strom, povodeň nebo požár. A sami moc dobře víte, že v dnešní době je počasí opravdu nepředvídatelné. Nikdy dopředu nevíte, jak silný vítr může přijít a jakou zkázu za sebou zanechá. Buďte proto připraveni na nejhorší a nepodceňte pojištění.

Poslední skupinou pojistného krytí jsou nehody. Patří sem třeba rozbití skla, zkrat elektromotoru, únik vody z vodovodního nebo kanalizačního potrubí a podobně.

Pojištění nemovitosti kalkulačka

Cena pojištění se odvíjí od výše pojistného plnění a rozsahu pojistného krytí. Roční částku si můžete nechat přesně vypočítat pomocí kalkulačky, ale orientačně se platí „pouhých“ několik tisíc korun. Schválně píšeme „pouhých“, protože si uvědomte, na kolik by vás to přišlo, kdybyste pojištění neměli a váš dům včetně garáže odnesla vichřice!

Navíc ke sjednanému pojištění máte asistenční služby zdarma. Co si pod tím představit? Něco jako kamaráda v nouzi na telefonu. Pokud se stane nějaká technická havárie, stačí, když zavoláte, a asistenční služba se o všechno postará: sežene pracovníky, materiál, případné náhradní díly a uhradí samozřejmě dopravu i veškeré práce. V případě, že nebude možné kvůli nehodě vaši nemovitost obývat, zorganizuje vám a všem členům domácnosti náhradní ubytování.

Related posts