Nespoléhejte na souseda – na dům vám lépe dohlédne elektronický systém

Vyrážíte na dovolenou nebo za prací a opouštíte svůj dům či byt na více dnů? Přemýšlíte nad tím, jak jej zabezpečit před nezvanými hosty? Máte hned několik možností.

přístupový systém

Můžete samozřejmě poprosit hodného souseda, aby vám na dům dohlédl – ne všichni ale pěstují tak dobré sousedské vztahy, zejména pak v bytech a stejně tak ve větších městech. Nemůžete se bohužel ani spolehnout na to, že soused bude po celou dobu vaší nepřítomnosti „v pohotovosti“. Spolehlivější je využít osvědčený přístupový systém. Elektronická správa přístupů do domu sice něco stojí, nenechá však nic náhodě a může vám zachránit mnohem víc. Ať se rozhodnete NFC, Ble a též další typy správy systémů, můžete si být jisti, že jste udělali dobrou investici.

Nebojte se složitostí

Podívejme se nyní na přístupový systém obecněji. Jak vlastně funguje? Otevírání dveří mobilem či otevírání dveří na čip je už v dnešní době standardem. Bezpečnostní systémy ale nabízejí více. Je-li systém zapnutý, je schopen detekovat nežádoucí pohyb v bytě či domě. Následně vysílá signál ústředně – ať bezpečnostní agentuře, eventuálně přímo vám. Mobilem dnes totiž nejen otevřete, ale díky mobilní aplikaci jste schopni spravovat přístupová práva k jednotlivým prostorám v domě a ovládat je na dálku.

Jak začít?

Bezpečnostní systémy, zejména ty od českých firem, nabízí velmi jednoduché, komfortní, a pro uživatele přehledné ovládání. Nemusíte mít obavu, že se budete trápit s uživatelským prostředím v cizím jazyce, nebo že byste museli prokazovat znalost IT. Je jasné, že elektronické zabezpečení v samoobsluze nekoupíte. Jeho instalace patří kompletně do rukou odborníků. Ti vám nejlépe poradí, zda zvolit drátovou, popřípadě bezdrátovou alternativu, ale i to, jaký systém pro vás bude nejvhodnější. Samotná instalace pak nezabere více než pár hodin. A to za dny plné klidu rozhodně stojí, nemyslíte?

Related posts