Mobilní dům

Mobilní dům se objevil po 2. světové válce ve Spojených státech, postupně se rozšířil do celého světa. Jedná se o levný způsob bydlení, který nemá téměř žádné zákonné omezení. Má tedy hned několik výhod oproti klasickému zděnému nebo dřevěnému, ale postavenému na pevných základech.

První výhodou je, že po dodání můžete v něm rovnou bydlet, v standardní výbavě bývá kuchyně se všemi potřebnými zařízeními, tedy lednicí, sporákem, mikrovlnkou a jídelním koutem. V obývacím pokoji stojí sedací souprava, většinou rozkládací, a dle požadavku a nabídky jedna nebo víc ložnic s postelemi, nočními stolky aj. V domě nechybí ani koupelna se sprchovým koutem, sociálním zařízením a dalšími vymoženostmi, které jsou k modernímu bydlení potřebné. Mobilní dům se dá i modulárně rozšiřovat. Tyto vymoženosti jsou však závislé na napojení na zdroj pitné vody a elektřinu.

Mobilní domy můžete obývat celoročně

Mobilní domy jsou určeny nejen k sezónnímu bydlení, ale i k trvalému, pokud se běžnými metodami zateplí a jednoduchá okna se vymění za dvojitá a samozřejmě se doplní nějaký zdroj tepla, třeba kotel na tuhá paliva nebo připojení na veřejnou síť (elektřina, plyn).

Mobilní domy ale nejsou určeny jen k bydlení, můžeme se setkat s mobilním domem určeným pro podnikatelské účely, třeba kanceláře, různé prodejny, rychlé občerstvení ale i kadeřnictví apod. Mobilní dům se tak stal celosvětovým fenoménem.

Related posts