Garsoniéra

Garsoniéra, hovorově garsonka, je byt jen o jedné místnosti, ale má obvykle vlastní sociální příslušenství. Garsoniéry mají v jádru dva typy, s kuchyňským koutem a nebo bez kuchyňského koutu. Jedná se o základní typ bytu.

Především pro jednotlivce

Garsonky vyhledávají především členové mladší generace, protože mnohdy nemají takový příjem, aby si mohli pořídit nebo pronajmout větší byt. Je to alternativa oproti sdíleným bytům.

Zařízením, modernizacím a úpravám garsoniér se zabývá spousta odborníků. Z trochou snahy lze i na malém prostoru vytvořit útulný byt, který zahrnuje vše potřebné.

Využití prostoru na maximum

Vybavení garsoniéry musí splňovat v jádru to, co byt o více místnostech, měl by tu být prostor pro vaření a konzumaci pokrmů, pro odpočinek třeba se sledováním televize, poslech hudby a v neposlední řadě i spaní. Vše záleží na velikosti místnosti, proto vhodným vybavením může být nábytek rozkládají popř. skládací typicky skříňová postel, obdobně se dají koupit i stejně umisťované jídelní stoly apod.

Dobré jsou i vestavěné skříně, nábytek „na míru“, rolovací dveře či patrový nábytek, nejvíce používaný jako spací prostor. V neposlední řadě je vhodné pro optické zvětšení prostoru využít světlých barev.

Related posts