TOP-CRYSTAL – tajemství přejímaného křišťálu

Český křišťál je pojmem po celém světě. Barevný křišťál je dokonce celosvětově velmi žádaný, v naší zemi je ale téměř neznámý. Jako bychom neuměli ocenit neuvěřitelné umění českých sklářů, kteří už víc než 150 let ručně vyrábí nádherné vázy, mísy a další dekorativní předměty technikou zvanou přejímání křišťálu. Tak vznikají luxusní designové kolekce s vysokou uměleckou hodnotou.

Základem je čirý křišťál

Když ve skle nahradíte vápenaté složky oxidem olovnatým, vznikne sklo s nenapodobitelným lomem světla. To sklo je čirý křišťál, materiál na ty nejkrásnější skleničky, vázy, mísy, popelníky a podobně. Obsah oxidu olovnatého (PbO) se v takovém křišťálovém skle pohybuje kolem 18 – 35 %, samozřejmě čím více, tím lépe.

A když se produkt z čirého křišťálu pokryje vrstvou barevného křišťálu, vznikne křišťál přejímaný. Do něj se následně vybrušují konkrétní dekory, které dělají výrobky z křišťálu jedinečnými. Broušení přejímaného křišťálu je přitom o hodně náročnější, než je tomu u křišťálu čirého, přes vrstvu barevného skla totiž dokáže jen málo zkušených brusičů odhadnout hloubku řezu.

Bezolovnatý Crystalite s parametry křišťálu

Obsahu titanu zaručuje vysokou odolnost výrobku, a právě díky němu jej můžete dokonce mýt v myčce, aniž by zašedl. Sklovina Crystalite je ekologická, protože neobsahuje žádné olovo. Produkty z ní si krásou a stylem nezadají s českým křišťálem, patří k moderním designovým trendům.

Další skupinou luxusních sklářských výrobků, které je třeba zmínit jsou velmi originální mísy a vázy z hutního skla. Ty, stejně jako výrobky křišťálové, nabízí e-shop TOP Crystal. Pod touto značkou se ukrývají skleněné a křišťálové předměty na vyšší úrovni, a to i umělecké. Díky ruční výrobě, kterou se dodnes nepodařilo nahradit stroji, je každý jednotlivý kousek originál. Víceúrovňová výstupní kontrola zároveň zaručuje tu nejvyšší kvalitu.

Related posts