Skleněné prvky se stále častěji objevují v moderních bytech

Dveře, příčky a také nábytek může být dnes skleněný. Sklo je symbolem luxusu a v poslední době je stále častěji skleněný nábytek zasazen do běžných interiérů. Skleněný nábytek si vás podmaní svým čistým a elegantním designem. Díky speciálním úpravám je sklo bezpečné i při jeho rozbití a navíc se již nebudete potýkat s ohmatanými skleněnými deskami stolů.

Sklo má dnes lepší vlastnosti

Díky moderním technologiím, které se využívají při výrobě skleněného nábytku, získává sklo jako takové lepší vlastnosti. To je také důvod, proč se sklo dostává ve světě bydlení opět do popředí. Dodá interiéru luxusní nádech a dokonce slouží k optickému zvětšení prostoru. Zajímavě vypadá ohýbané sklo, které se používá zejména u konferenčních stolků.

Celoskleněné posuvné dveře, zdroj: flotis.cz
Celoskleněné posuvné dveře, zdroj: flotis.cz

Velmi často se používá pro skleněné dveře a příčky technologie pískování, která vytvoří krásné obrazce od abstraktních motivů až po různé nápisy. Různé stupně průhlednosti a průsvitnosti snadno vytvoří požadovaný stupeň zatemnění.

Odolnost a bezpečnost

Hlavním požadavkem na moderní skleněný nábytek je jeho odolnost. K výrobě se používá speciální kalené sklo, které je zahříváno v kalicí peci na 700 °C, a pak je ochlazováno vzduchem. Díky tomuto postupu je zajištěna vyšší odolnost skla proti nárazu. Kalené bezpečnostní sklo nachází uplatnění nejen u dveří, ale také u skříní, kuchyňských linek a podobně.

Jestliže by se už někdo snažil sklo rozbit a podařilo by se mu to, pak se kalené sklo rozpadne na neřezavé úlomky, které vás nezraní, což je jeho další výhoda.

Snadnější údržba

Spousta hospodyněk se snaží vyvarovat skleněným stolům, protože se na nich objevují otisky prstů. Díky využití moderních technologií je citelně omezen vznik nežádoucích stop. Konferenční skleněný stolek, do vašeho obývacího pokoje, může mít speciální povrchovou úpravu, díky níž se na skle nebudou tolik objevovat otisky prstů.

Skleněné schodiště, zdroj: flotis.cz
Skleněné schodiště, zdroj: flotis.cz

Sklo může být nejen průhledné

Jestliže preferujete barevnost, pak vás určitě potěší, že skleněný nábytek nemusí být pouze průhledný. Velké oblíbenosti se těší nábytek se zabarveným sklem. Například dřevěná kuchyňská linka doplněná o šedá skleněná dvířka nevypadá vůbec špatně, ba naopak. Kombinacím se fantazie meze nekladou.

Zdroj: www.flotis.cz

Related posts

One Thought to “Skleněné prvky se stále častěji objevují v moderních bytech”

  1. Sklenený nábytok oživí nejeden priestor, ale osobne mám radšej klasiku v podobe drevenného nábytku.

Comments are closed.