Stěhování za prací do Prahy je stále lákavé

V posledních letech se lidé stěhují do Prahy zejména kvůli pracovním příležitostem. Jen těžko se dá sehnat dobře placená práce v malém městečku či na vesnici. A tak není divu, že spousta mladých lidí míří do Prahy, kde své znalosti a dovednosti na trhu práce lépe uplatní. Tato metropole nejvíce pracovních příležitostí, což je dáno tím, že zde sídlí také spousta velkých firem.   

Počet obyvatel v Praze stoupá

Počet obyvatel v Praze neustále stoupá. Noví obyvatelé jsou hlavně přistěhovalci. Ke dni 30. června 2012 se celkový počet pražských obyvatel vyšplhal na číslo 1 245 370, což je o 7 427 obyvatel více než v první polovině roku 2011. Počet přistěhovalých osob je v prvním pololetí roku 2012 o 3 044 osob vyšší než počet těch, kteří se z hlavního města odstěhovali.

Zjistili jsme pro vás, že přestěhování bytu 2+kk vyjde na 2-3 tisíce (dle údajů zew.sk)

Nezaměstnanost je nejnižšší v republice

Také vás potěší čísla týkající se nezaměstnanosti. V Praze je nezaměstnanost téměř na přirozené úrovni a pohybuje se na 4,44 % (k 30. listopadu 2012). Je zde nejnižší míra nezaměstnanosti v České republice, a tak není divu, že se sem stěhují lidé za prací.

Flexibilnější jsou hlavně mladí lidé

Ekonomická krize výrazně zatřásla trhem práce. V současné době je spousta lidí nucena dojíždět za prací i na dlouhé vzdálenosti. Z nedávného průzkumu vyšlo, že pouze pětina lidí je ochotna se kvůli zaměstnání přestěhovat. Na trh práce však postupně vstupuje nová generace, která se nemůže a nechce chovat jako jejich rodiče. Spousta mladých lidí si nedokáže představit, že by pracovala v jedné firmě celý život.

Chystáte stěhování bytu kvůli zaměstnání? V Praze je nabídka volných bytů ke koupi či pronájmu dostatečná a máte z čeho vybírat. Pokud potřebujete půjčku na úvodní kauci, můžete využít některou z mnoha nabídek na trhu.

Mladí jedinci, kteří nemají žádné závazky, se po škole stěhují do Prahy, kde se chtějí uplatnit na trhu práce lépe než v jejich současném bydlišti. Přispívá k tomu i nejvyšší průměrná mzda 31 845 Kč (údaj za 1. čtvrtletí 2012) ze všech krajů v ČR. Samozřejmě je i skupina mladých lidí, nejčastěji s vysokoškolským vzděláním, kteří cestují za prací do zahraničí.

Zdroj: czso.cz

Related posts

One Thought to “Stěhování za prací do Prahy je stále lákavé”

  1. anonym

    Jo ale prazaci jsou velci machri vsechno maji, vsechno znaji a clovek z venkova je pro ne pomalu jak z vychodu

Comments are closed.