Nejoblíbenější styly ve světě bydlení

Každý člověk má jinou představu o perfektním bydlení. Do jisté míry ho formuje rozpočet, kultura i to, v jakém prostředí vyrůstal. V současnosti vládnou bytovému designu tři styly. 

V zajetí trendů 

Není třeba se bát, sedací vak a rozkládací křeslo můžete vtěsnat do každého stylu, stačí jen vědět, na čem stavět a čím je chytře doplnit. Nemusíte se vzdávat komfortu, abyste žili moderně. 

Industriální styl 

Historie tohoto stylu sahá do šedesátých let minulého století v newyorské čtvrti Soho. Vysoké stropy, ohromná okna a spousta místa. To, co bylo kdysi řešením pro chudé umělce, je dnes známkou luxusu. Odhalené cihly, traverzy a nosné konstrukce, viditelné vedení a potrubí, temné barvy a vše umně zkombinované s kůží, keramikou a dřevem. Skvělým doplňkem jsou žebrové radiátory ve výrazných barvách, kovové rámy na obrazy a zrcadla nebo nápadné grafiky a fotografie. 

TIP: Pořiďte si tmavě zelenou rozkládací pohovku z jakéhokoli materiálu. 

Skandinávský styl 

Základ tvoří světlé barvy (možno doplnit mentolovou, starorůžovou nebo purpurovou) s kožešinami a kovovými prvky. Nejde o minimalismus, ale jednoduché řešení, které ničím neruší a v rámci celého bytu se nese v jednom stylu. Nenápadně přechází z jednoho do druhého. Žádné výrazné barvy ani násilné přechody. Pozornost se upíná především na kvalitu, design a zvučná jména. 

Minimalismus 

Nábytek i dekorace pořizujte s rozmyslem, v tomto stylu byste pro ně stejně nenalezli uplatnění. Minimalismus ale není jen o množství vybavení, ale i o střídmém přístupu k barevné paletě a pořádku uvnitř skříněk. Pozornost věnujte především designu jednotlivých kousků a nadstandardní kvalitě. Zvolte si dvě až tři barvy a zařiďte v ní celý byt. Jednoduché linie, bez vzorů a detailů. TIP: Vzdejte se ubrusů i koberců, k minimalismu se nehodí.

Related posts