Preferujete minimalistický styl bydlení? Poradíme jak na to

Být v oblasti bydlení minimalistou neznamená, že vaše domácnost bude na vybavení jakýmkoli způsobem strádat. Dnešní moderní trendy v bydlení sice upřednostňují velké množství vybavení do jednotlivých místností, včetně mnoha doplňků a dekorací. Pokud se ale toto vybavení do místnosti špatně zakomponuje, může to být pro její vzhled spíše na škodu. Minimalistický styl vybavení domácnosti znamená, že svou domácnost oprostíte od veškerých druhů „zbytečného“ vybavení a zachováte v místnostech jen to, co je pro ně důležité. Jak tedy správně vybavit domácnost v minimalistickém stylu?

Mějte na paměti, že méně znamená více

Klíčem ke správnému vybavení domácností v minimalistickém stylu je dokonalé plánování. Před zařízením jednotlivých místností si vše důkladně promyslete. Zvažte, zda všechny druhy naplánovaného vybavení mají v jednotlivých místnostech své opodstatnění nebo se jedná jen o vybavení, na které bude jen sedat prach. Takové druhy vybavení do minimalistických domácností nepatří.

Minimum vybavení = zvětšení prostoru

Výhodou minimalistického bydlení je také optické zvětšení prostoru. Pokud v místnostech budou jen druhy vybavení, které tam být mají a nebudete domácnost přecpávat zbytečnostmi, okamžitě získáte více prostoru. Místnosti se zvětší nejen opticky, ale bude v nich více místa i ve skutečnosti. Ze začátku se vám možná bude zdát, že místnosti jsou až příliš prázdné a nevypadají elegantně. Tato situace se dá vyřešit velmi elegantně – vhodným nakombinováním barev na stěně.

Minimalismu má mnoho podob, zdroj: shutterstock.com
Minimalismu má mnoho podob, zdroj: shutterstock.com

I minimalistický styl dokáže být hravý

Ačkoli se toto tvrzení může zdát jako paradoxní, trendy se měnily i v oblasti minimalistického bydlení. Ještě před několika málo lety byl minimalistický styl opravdu velmi omezen na využití barev a linií při zařizování. V současnosti je přeci jen více uvolněný a dovoluje také větší kreativitu. To ve všech jeho odvětvích vybavení domácností. Na které kategorie se při vybavování minimalistickým stylem musíme soustředit především?

Jaké barvy se hodí?

Bílá je pro milovníky minimalistického stylu stále nejoblíbenější barvou. Ačkoli už ale není jedinou. Postupně se k ní začínají přidávat odstíny barev jako je béžová, šedá či barva kamenů. Raději volte světlejší odstíny barev na stěnách, které pak mohou být doplněny výraznější barvou nábytku.

Nábytek do interiérů

Nábytek do interiérů v minimalistickém stylu musí splňovat především požadavky na jednoduchost a čisté rovné linie. Vhodný je nábytek ze dřeva, případně netradičních materiálů. Nábytek může být také doplněn nerezem nebo sklem, které odráží světlo a do minimalistických interiérů se hodí. Využijte obývací stěny s moderním designem.

Podlahy a okna a jejich vzhled

Také v oblasti podlahy by měly vést jednoduché a přírodní materiály. V oblibě vede beton a dřevo. Nepleťte si ovšem minimalistický vzhled s rustikálním vybavením. Co se týče oken, jsou ideální volbou jednookna, která se otevírají vytočením a nejsou vybavena okenicí, která by rušila jejich vzhled.

Agatha Christie – světově nejznámější spisovatelku všech dob

Osvětlení a doplňky

Osvětlení místností by opět nemělo být mnoho. Základem by mělo být jedno centrální osvětlení do každé místnosti. Samozřejmě, že prostor pro čtení může být vybaven také stojací lampou. Co se týče doplňků, zde platí porovnání, že méně je někdy více opravdu nejvíce. To ale neznamená, že domácnost by měly být zcela bez doplňků a dekorací. Jde ovšem o to, jak jednotlivé doplňky dokážeme zakomponovat do interiéru, aby nerušily jeho vzhled.

Related posts