Kde všude se dá využít LED osvětlení?

LED osvětlení si získalo mnoho příznivců pro svou energetickou nenáročnost a dlouhou životnost. Ukazuje se také, že se jedná o velmi univerzální osvětlení, které lze nainstalovat prakticky kamkoliv. LED průmyslové osvětlení, LED veřejné osvětlení i LED panely navíc šetří životní prostředí, protože neobsahují rtuť nebo jiné nebezpečné látky.

Doma

V domácnosti je dostatek úsporného světla velmi důležitý. Proto nejčastěji využijeme zmíněné LED panely, bodová světla a LED žárovky, které si lze pořídit v nesčetném množství variant. Oblíbené jsou také stmívatelné LED panely, které rozeznají, zda je šero, nebo už se úplně setmělo. LED světla se hodí do každé místnosti.

V exteriéru

Zahrady a terasy v letních měsících slouží k odpočinku, v zimě, kdy se brzy stmívá, je zase osvětlit cestu domů. K tomu se bude hodit venkovní LED reflektor, ale i LED pásky nebo trubice. Velmi efektní je osvětlení kontur bazénu, případně instalace podvodních reflektorů. Do venkovních prostor se vyplatí nakoupit prachotěsná svítidla.

Na veřejných prostorách

LED veřejné osvětlení začalo pomalu, ale jistě nahrazovat dosavadní výbojky. Kromě toho, že má dlouhou životnost, vydává mnohem přirozenější a příjemnější světlo. Navíc existuje i solární veřejné osvětlení, které bez problémů funguje i tam, kam nevede přívod elektrické energie nebo kde hrozí časté vypadávání proudu.

V průmyslu

LED světla nachází uplatnění také v průmyslových halách a dílnách. Průmyslové osvětlení hal je důležité zejména pro bezpečný pohyb zaměstnanců, jenže protože denní náklady se na takové osvětlení mohou vyšplhat pěkně vysoko, uchyluje se spousta firem právě k LED světlům. Ta i při vysoké svítivosti zaručí nízký výkon a nižší jsou i náklady na výměnu a údržbu. Určité normy musí splňovat i osvětlení v kancelářích, kam se nejčastěji instalují LED panely přisazené nebo LED panely 60×60 cm.

Related posts