Výhody a nevýhody dřevěné podlahy. Co hraje podlaze do karet?

Dřevo je materiál, který používáme odnepaměti. Když dodržíme správnou údržbu, vydrží nám po mnoho desetiletí. Jaké jsou důvody, proč si pořídit dřevěnou podlahu? Kdy naopak raději zvolit jiný materiál? 

Vydrží velmi dlouho

Asi jen málokterý materiál se může chlubit tak dlouhou životností. Dřevěné podlahy jsou skutečně dlouhověké. Když si na stěny dáte kamenné obklady na zeď a na podlahu dřevo, máte zaručeno, že se o domácnost nemusíte v následujících dekádách téměř vůbec starat. Sluneční paprsky neubližují ani jednomu z materiálů, oba jsou velice odolné proti oděrkám nebo působení UV záření. Dřevo je skvělý materiál. 

Vynikající izolant

Dřevo je skvělý izolant. Tepelně-izolační vlastnosti tohoto materiálu jsou staletími prověřenou klasikou, která stále výborně funguje. Podlaha ze dřeva vás nikdy od nohou studit nebude. Děti si na této podlaze mohou hrát, aniž by bylo nutno použít koberec. Dřevo navíc vůbec nezadržuje nepořádek, takže tento izolant nabídne pohodlí i pro alergiky. 

Renovace není problém

Renovace dřevěné podlahy je samozřejmostí. Opotřebená prkna se navíc dají snadno vyměnit. Odřeniny a malé poškození se dá snadno opravit a celá podlaha, nebo jen její části se opět přelakují nebo impregnují olejem. 

Ekologie, a to přirozeně

Nemusíte implementovat „přelomová“ řešení do svého domova. Když si pozvete domů dřevo, pozýváte si ekologicky vytvořený výrobek. Po ukončení jeho životnosti se naprosto běžně stane součástí ekosystému, dřevo poslouží k otopu nebo k vyrobení dalších předmětů. Dřevo je zcela přirozený, ekologický obnovitelný materiál. 

Vypadá to, jako by mělo dřevo jen samé superlativy. Samozřejmě tomu tak není a stejně jako i další materiály má i svá úskalí. Dřevo absorbuje vlhkost, proto je jeho využití při běžném opracování a povrchové úpravě možné pouze v interiéru, kde není vysoká vlhkost. Pro kuchyně nebo koupelny se používají speciální druhy dřevin, s nižší schopností absorpce.

Related posts