Proč investovat do LED osvětlení?

V současné době je možné podsvítit si různé části interiéru. A to prostřednictvím LED světel, která nevydávají teplo, a proto nehrozí, že se o ně něco spálí. Můžete je tak najít instalované v designových skříňkách v obývacích pokojích, jako osvětlení kuchyňské pracovní desky nebo třeba ve formě koupelnového zrcadla s osvětlením. Možností je spousty. Ale proč bychom si měli LED osvětlení pořizovat? Důvodů je celá spousta.

Dlouhá životnost

Záleží na výrobci a kvalitě LED světla. Obecně se ale uvádí, že LED žárovka dokáže svítit až 100 000 hodin. To je až 25krát více, než zvládne běžná žárovka. A i když je cena LED osvětlení obvykle vyšší než cena klasických žárovek, tato investice se právě díky delší životnosti vyplatí.

Úspora energie

V současné době neexistuje osvětlení, které by vyžadovalo méně energie než právě LED světla. V porovnání s ostatním druhem osvětlení (jako jsou běžné žárovky) dosahují LED světla energetické účinnosti 80 až 90 procent.

Nižší uhlíková stopa

V poslední době se více než kdy jindy hovoří o ekologických řešeních a snížení uhlíkové stopy. Nejjednodušším způsobem, jak to udělat, je recyklace materiálů (třídění odpadů) a následně přechod na LED osvětlení. Pokud ve svém domě začnete používat LED světla, která neobsahují žádné toxické materiály a jsou zcela recyklovatelné, snížíte svou uhlíkovou stopu až o jednu třetinu.

Vhodné do těžko přístupných míst

Vzhledem k vysoké odolnosti a také dlouhé životnosti se LED osvětlení přímo nabízí k instalaci do míst, která jsou těžko přístupná. Poradí si s drsným prostředím mnohem lépe než jiné druhy osvětlení, a navíc vydrží mnohem déle. Díky tomu působí také pro zachování vaší bezpečnosti (nemusíte balancovat na žebříku a snažit se vydolovat vyhořelou žárovku tak často).

Dosažení libovolného tvaru

LED světla je možné zakomponovat do různých druhů nábytku, v různých tvarech. Dosáhnout tak můžete originálního designu za velmi dobrou cenu. Typickým příkladem jsou již zmíněná LED zrcadla.

Related posts