Chystáte přeměnu své prodejny? Zaměřte se na kvalitní osvětlení!

Všichni to známe z vlastní zkušenosti. V prostoru, který není dobře nasvícen, je tam šero a použité světlo nemá příjemnou barvu, se necítíme dobře. Mnoho z nás se takových prostorů dokonce trochu bojí a ani do nich nevkročí. Oproti tomu dobře nasvícená místnost, kde na první pohled vidíte, co se v ní nachází, nás většinou přiláká. Pokud se pouštíte do přeměny své prodejny, nebo připravujete výstavní místo, myslete na to a zaměřte se na dobré osvětlení.

Velmi kvalitní osvětlení místností, ale i exteriérů, přináší v současné době osvětlení LED, které má oproti klasickým zářivkám a žárovkám mnoho výhod. Má mnohonásobně vyšší svítivost i životnost, větší intenzitu světla okamžitě po rozsvícení, světlo je příjemné a může být zapnuté klidně celý den, protože je mnohem úspornější. 

Jaká LED světla vybrat?

Záleží čistě na vás, na vašich prostorách, preferencích a možnostech. V podstatě se vám nabízí tyto druhy osvětlení: lineární LED osvětlení, LED panely, LED zápustná svítidla, LED závěsná svítidla, LED stropní svítidla nebo jedinečná lištová LED svítidla. S žádným z těchto druhů osvětlení neuděláte chybu. Někomu mohou vyhovovat i takzvané lištové systémy, jako je například GLOBAL Trac. Jedná se o finský lištový systém, který spojuje svítidla vybavená adaptérem. Řízení LED osvětlení může být inteligentní bezdrátové nebo pomocí drátové technologie.

Pro prostory, kde potřebujete osvětlení vertikální, se nejvíce hodí tzv. LED Wall-Washer. Využívají ho galerie, muzea, a všichni ti, kteří potřebují nasvítit prezentační stěny. 

LED svítidla svou práci odvádí i jinde

Abyste si ale nemysleli, že LED svítidla se využívají jen v prodejnách a nákupních centrech. Své nezastupitelné místo dnes mají ve většině průmyslu a ve veřejném prostoru. Silnice, chodníky i parky využívají LED veřejné osvětlení a v moderních průmyslových halách dnes najdete téměř výhradně LED průmyslové osvětlení, které má speciální vlastnosti. Je prachotěsné a odolné vůči vodě a silným nárazům. Využívá se v továrnách, průmyslových halách, ale také v tělocvičnách. Do velmi náročného prostředí se nejlépe hodí profesionální LED reflektory, které často také osvětlují rozměrné billboardy.

Related posts