Kvalitní polštáře pro komfortní spánek

zdravotní polštářeSpánek je pravidelně se opakující činnost, díky níž začínáme každé ráno plní sil. Jenže mnoho z nás se budí s bolavými zády, bolestmi hlavy, ztuhlou krční páteří, popřípadě v noci několikrát upravuje pozici svého polštáře tak, aby konečně pořádně usnulo. Základem pro nerušený spánek je samozřejmě postel a všechny její části. Proto byste měli důkladně vybírat samotnou matraci i rošt. Matrace s dostatečným počtem zón reaguje na požadavky těla, dokáže rozložit váhu těla tak, aby nebyla zatížena žádná část vaší tělesné schránky, a zároveň umožňuje slastně odpočívat podle potřeby. Matraci vybírejte vždy podle svých individuálních požadavků, jiná matrace je vhodná pro osoby s nadváhou a jiný model zase pořídíte dětem do dětské postele. V návaznosti na matraci je nutné zvolit správně i rošt, protože každý typ matrace vyžaduje jinou konstrukci roštu.

Otestujte antibakteriální polštáře

V ložnici bychom měli vždy dbát na vysoký komfort. Proto neopomíjejte pravidelnou výměnu ložního prádla, praní povlaků matrací či provzdušnění přikrývky i samotného polštáře. Kvalitní polštáře hrají v naší ložnici významnou roli. Na trhu jich totiž existuje celá řada a jsou přizpůsobeny pro různé potřeby. Velice žádané jsou antibakteriální polštáře, jejich vlákna jsou doplněna o látky zamezující šíření bakterií. Mohou to být například velmi využívané ionty stříbra a stejně tak bambusová vlákna. Značkové polštáře poznáte především podle kvality ušití i důrazu kladeného na detail. Antibakteriální polštáře jsou navíc vzdušné, pružné a příjemné na omak.

Mnoho benefitů s sebou přináší také zdravotní polštáře. Ty jsou v prvé řadě cenově dostupné, co potěší například starší ročníky. Různé modelové řady polštářů jsou dostupné hned v několika variantách a navržené tak, aby splňovaly vysoký hygienický standard a zároveň garantovaly několikanásobně delší životnost než běžné polštáře. Přitom je můžete prát v pračce a dokonce bez obtíží sušit v sušičce.

Polštáře z nejoblíbenějších materiálů

Výběr polštáře často ovlivňuje celá řada faktorů. Lidé s bolestmi krční páteře často sahají například po podložce pod hlavu s anatomicky tvarovanou výplní. Jestliže vás ale netrápí bolest krku, popřípadě nepotřebujete uvolnit ztuhlé svaly a příjemně odpočívat, vsaďte na osvědčené polštáře z 100% vlny či péřové výplně a uvidíte, že budete každý den usínat jako v bavlnce.

Péřové polštáře obsahují pravé husí peří. Tělu poskytují pevnou oporu hlavy a přitom jsou na dotek i omak měkké. Pohodlné podložení hlavy je dáno především prvotřídním husím peří a drobnými peříčky. Nezapomínejte, že tyto produkty jsou vhodné i pro alergii, kteří bojují s alergiemi na běžný domácí prach. Patříte-li do skupiny zimomřivců, potěší vás špičkové vlněné polštáře z 100% vlny. Na výrobu se používá prémiová ovčí vlna se samočisticími schopnostmi vlasu. Vlněné polštáře vám učarují především díky svým termoregulačním a antialergickým vlastnostem a stejně tak příjemnému spánku bez teplotních výkyvů. Ten, kdo dává přednost sadám, zaručeně ocení kombinace polštáře spolu s přikrývkou, jež je zaručeně velmi povedeným dárkem pod stromeček, nebo k narozeninám.

Related posts