Trávíte mnoho času za stolem? Kvalitní židle je základ

Každý, kdo má sedavé zaměstnání, by měl výběru židle věnovat náležitou pozornost. Kvalita židle může mít velký vliv na vaše zdraví i produktivitu práce. Při výběru židle je nutné vzít v potaz hned několik kritérií najednou. Poradíme vám, na co si dát při výběru vaší nové židle pozor…

Výběr židle ovlivňuje celá řada faktorů

Výběr kancelářského křeslá se odvíjí od tohoto, kolik času sezením denně strávíte. Nutné je vzít v potaz i fakt, jestli židli využíváte sami nebo třeba s kolegou. Zaměřte se také na svá záda – i to jestli trpíte bolestmi nebo máte jiné potíže má na výběr žide vliv. Uvědomte si, že kvalitní židle může výrazně zvýšit vaší produktivitu práce, proto se rozhodně nebojte vyšší investice.

Při výběru židle se v první řadě zaměřte na její technické parametry. Začněte u sedáku – ten musí být dostatečně široký. Neměl by být příliš měkký. Vybírejte raději tvrdší a anatomicky tvarovaný. Velmi důležité je opěradlo – i to by mělo být anatomicky tvarované, aby byla vaše záda v optimální poloze. Kvalitní židle by měla mít i malou opěrku pro hlavu, ta by měla být měkčí. Na židli se potřebujete čas od času protáhnout a ulevit si a právě to je díky opěrce hlavy možné.

Správná výška i design

Pečlivě také zkontrolujte, jestli je židle pro vás dostatečně velká – zaměřte se na nastavení výšky. Při sezení musíte oběma chodidly dosáhnout na zem. Důležité jsou i opěrky pro ruce – i ty by měly být nastavitelné. Nesmíte zapomenout ani na podvozek židle – kolečka by měla být kvalitní a konstrukce bytelná, aby unesla vaši váhu. Ke kvalitě sezení může přispět píst, který ztlumí náraz při dosedu. Vhodné je volit židle s houpacím mechanismem – ten umožňuje vyšší rozsah pohybu.

Máte zájem o virtuální sídlo s.r.o.? Může vám usnadnit prodej firmy.

Pozornost věnujte i potahovému materiálu – měl by být odolný proti poškrábání. Současně by měl být příjemný na dotek a měl by se i snadno udržovat. Nezapomínejte ani na design. V současné době je možné vybírat židle v mnoha rozličných barvách. Ještě než židli ale koupíte, vyzkoušejte si ji. Každý člověk je jiný, takže mu vyhovuje i jiný typ sezení.

Related posts