Správné umístění pelechu v bytě

Soužití s pejskem není vždy úplně jednoduché. Několikrát nastane den, kdy se vám doslova nepříjemně plete pod nohy. Proto mu zařiďte kout, kde najde své soukromí, odpočinek a nebude vám překážet během vykonávání nejrůznějších běžných povinností.

infopes.czBezpečný a útulný pelech

Každý pes má jinou povahu, stejně jako člověk. Stačí ho bedlivě pozorovat, abyste si všimli, jestli miluje spíš tiché kouty, anebo miluje společnost. Některý rád zaleze pod gauč, když hodlá spát, jiný vyskočí na kanape, kde se rozvalí v celé své velikosti. Vybudování pelíšku se musí odrážet od jeho zvyklostí a potřeb. Těžko navyknete postelového milovníka na tmavý plácek kdesi v předsíni. Pelechy pro psy však nabízejí rozmanité provedení, které vyřeší různé psí nároky. Hodně záleží i na materiálu. Velkým psům nedělá problém zničit ratanové a molitanové typy během několika hodin. Vůbec je nezajímá, že se vám stylově hodily k ostatním kusům nábytku.

Jen si tak zalézt do boudy

Ani pejsci v bytě nepřijdou o potěšení z boudy, když jim vyhovuje vlézt do domku, ale v případě potřeby koukat ven a sledovat okolí. Existují látkové modely v pěkných barvách. Někdy potěší i podložená hlava, což vyřeší pelechy s vyvýšeným okrajem či polštářky. Stane se, že si nevystačíte pouze s jedním kusem pelechu. Psi se klidně během noci několikrát přemístí. Jakmile vypozorujete, kam si rádi zalézají, zpříjemněte jim život aspoň dekou. Také roční období ovlivňuje přesuny, protože teplota v bytě se mění. V parném létě se ochlazují na dlaždicích, zimu raději tráví kdesi u topení.

Zvířátka v domácnosti jsou nevyzpytatelná, ale vše se dá zvládnout. Na infopes.cz se můžete začíst do nejrůznějších článků se zajímavostmi ze zvířecí říše. Určitě najdete něco, co jste dosud ani netušili, a k vašim mazlíčkům budete mít zase o nějakou tu tlapku blíže.

Related posts