Jak správně vybavit jídelnu?

Pokud bydlíte ve větším domě nebo bytě, nemusí být jídelna nutně součástí kuchyně, jelikož může být součástí samostatného prostoru. Je-li toto řešení u vás prioritou, podívejte se s námi na to, jak danou jídelnu správně vybavit.

Stůl je základ

Ano, o tom rozhodně není pochyb. Roli hraje v první řadě jeho výška, která by měla odpovídat tomu, jak vysocí lidé v domácnosti žijí. Většina stolů je dnes standardizovaná a tak bude vyhovovat každé průměrné domácnosti. Velikost stolů rozhodně vybírejte podle počtu členů v domácnosti a držte se pravidla, že větší stůl určitě nebude na škodu. Jak ve chvíli, kdy pozvete hosty, tak v situaci, kdy budete doslova hodovat a budete potřebovat pro jednotlivé pokrmy více prostoru.

Nezapomínejte na židle

Jak je vybrat? Primárně je podobně jako u stolu nutné hledět na jejich správnou velikost. Je ideální, pokud máme nohy pokrčené a na zemi a ruce bez problémů dosahují na desku stolu. Kromě velikosti nesmíme opomíjet ale ani design samotných židlí. Ty by měly plně korespondovat se samotným stolem. Pokud chcete mít o starost méně, můžeme doporučit třeba levný jídelní set. Ten je kombinací stolu a židlí ve stejném designu a provedení. Když mluvíme o židlích, je více než jasné, že jejich počet by měl odpovídat právě členům vaší domácnosti.

Doplňky jsou nezbytností

Stůl a židle máte. Na co dále nezapomenout? Určitě to jsou různé doplňky, které vaší jídelně dodají na té pravé atmosféře, která je ke stolování vhodná. Pokud máme zmínit několik tipů, určitě nezapomínejte na:

  • Vázy s květinami
  • Papírové nebo látkové ubrousky
  • Stylové ubrusy

Tím máte zároveň i dokonale prostřený jídelní stůl. Hlavní základ, tedy srdce jídelny je tedy hotové. Nyní už stačí jenom jemně vymalovat její stěny a doplnit je třeba vkusným obrazem, který zobrazuje co jiného, než nějaké chutné jídlo.

Related posts