Jaké jsou rozdíly v krepovém povlečení? Poradíme jak vybrat to správné

Není povlečení jako povlečení. V současné době je k dostání celá řada různých druhů povlečení, které jsou vyrobeny z různých materiálů. Každý materiál přitom přináší jiné vlastnosti a také jinou pohodu při spaní. Mezi nejoblíbenější druhy patří krepové povlečení. Důvodů k tomu je hned několik. Při jeho nákupu je ale nutné dávat si dobrý pozor…

Co je krepové povlečení?

Označení „krepové“ znamená, že se jedná o mačkanou látku – není to označení materiálu, jak se mnoho lidí mylně domnívá. Krep označuje vzhled látky, ze které je povlečení vyrobeno. Díky tomu poznáte krepované povlečení na první pohled. Je pro něj totiž charakteristické střídání hladkých a zvrásněných částí a to v pravidelných pruzích.

V současné době jsou na trhu dva druhy krepového povlečení. První je povlečení, které je vyrobeno ze 100% bavlny. Druhým je krepové povlečení, které je vyrobeno ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru. Tyto dva druhy se od sebe významně liší vlastnostmi a také cenou.

Krepové povlečení mnoha vzorů, zdroj: grasi.cz
Krepové povlečení mnoha vzorů, zdroj: grasi.cz

Není krep jako krep

Povlečení ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru je podstatně levnější a právě proto je označováno za méně příjemné. Tento druh povlečení má snížené absorpční vlastnosti a má také tendenci se po více vypráních srážet a měnit barvu. Krepové povlečení z bavlny oproti tomu přináší lepší vlastnosti. Je na těle příjemnější, má výrazně lepší savost a je prodyšné.

Na spaní v krepovém povlečení je potřeba si zvyknout. Někomu totiž nemusí střídavé pruhy hladké a zvrásněné látky vyhovovat.

Nenáročné na údržbu

Krepové povlečení má vůči ostatním druhům obrovskou výhodu. Není ho totiž, stejně jako flanelové povlečení, potřeba žehlit, což ocení zejména ženy starající se o domácnost. Při nákupu krepového povlečení si tedy dejte dobrý pozor na materiál, ze kterého je vyrobeno. Obecně lze říci, že toto povlečení je vhodné pro každého – i pro děti. V nabídce je celá řada moderních vzorů.

Related posts

One Thought to “Jaké jsou rozdíly v krepovém povlečení? Poradíme jak vybrat to správné”

  1. LubosHa

    Já raději spím v bavlněném saténu, je mi to o něco příjemnější. Alespoň to, co máme doma s manželkou je opravdu pohodlnější, než jakékoliv krepové povlečení, ve kterém jsem kdy spal.

Comments are closed.