Zbavte se vlhkosti v bytě

S příchodem zimy může, především ve starých a nezateplených bytech a domech, nastat problém se zvýšenou vlhkostí. Tato situace se často projeví výskytem plísně na stěnách vytápěných místností. Jednou z možností, jak tento problém řešit, je využití odvlhčovače vzduchu.

Princip funkce odvlhčovače

Ventilátor v přístroji žene vlhký vzduch přes výparník, který vzduch ochladí pod rosný bod. Pára tedy na výparníku zkondenzuje a voda následně steče do jímací nádobky. Tu je samozřejmě nutné jednou za čas vyprázdnit. Vysušený vzduch je poté vypuštěn zpět do místnosti.

Domácí odvlhčovače vzduchu

Domácí odvlhčovače vzduchu se hodí do místností o rozloze do 50m2. Jsou určeny pro snížení vlhkosti, která vzniká například při vaření. Vysušení vzduchu ve vašem bytě by mělo omezit kondenzaci vodní páry na oknech a stěnách, a tak zamezit vzniku příznivých podmínek pro existenci plísně.

Pokud si nejste jistí, zda by vám odvlhčovač skutečně pomohl, můžete si jej od firmy Remko pronajmout, vyzkoušet jestli plní vaše požadavky a až poté případně přistoupit k nákupu.

Odvlhčovače do náročných provozů

Jak již vyplývá z nadpisu, profesionální odvlhčovače vzduchu jsou určeny především pro provozy, kde je potřeba velká míra vysoušení. Tyto odvlhčovače jsou stavěny na nepřetržitý provoz a dosahují dostatečného vysušení vzduchu při malé spotřebě elektrické energie. Mohou se velmi dobře osvědčit např. v místnostech s bazénem nebo vířivkou, kde extrémní vlhkost vzduchu může způsobovat problémy s plísněmi nebo loupáním omítky. Profesionální odvlhčovač je také často potřebný při stavebních úpravách. Při zdění nebo betonování v zimních měsících otevřená okna rychlému odpařování vody nestačí, a tak přichází na řadu profesionální vysoušeč.

A čím dané místnosti vytopit?

Vyzkoušejte tepelná čerpala. Jedná se moderní formu vytápění, kdy se tepelná energie ze vzduchu nebo ze země využívá k produkování tepla. Jde o ekologickou formu vytápění, která využívá velmi málo elektrické energie a ušetří peníze.

S těmito pomocníky se příchodu zimy vůbec nemusíte bát. Vy totiž budete v teplém a suchém prostředí vašeho domova.

Related posts