Vyplatí se stále stavební spoření? Jaké jsou jeho výhody?

Stavební spoření má sice ty nejvýhodnější roky už za sebou, přesto jde ale o zajímavý produkt, na kterém můžete dojít k hodně atraktivnímu zhodnocení vložených finančních prostředků. Výhodné stavební spoření najdete hned u několika tuzemských bank, ale i přesto se vyplatí vybírat hodně obezřetně. Podmínky totiž nejsou vždy stejné, ukvapenou volbou byste se mohli připravit přinejmenším o pár stokorun ročně navíc.

Roční výnosy se blíží ke čtyřem procentům

Až čtyři procenta ročního zhodnocení? To rozhodně není žádná utopie, v tuzemských vodách celkem běžná realita. Některé zavedené banky nabízejí opravdu skvělé podmínky, ale pozor – musíte počítat s poplatky za sjednání spoření nebo vedení spořicího účtu. To samozřejmě není nic příjemného, ale trh už je prostě takový.

A jaké jsou výhody stavebního spoření?

  • Zajímavá státní podpora. Přijít si takto můžete až na dva tisíce korun ročně.
  • Rizika spojená s touto investicí jsou prakticky na nule, je to velmi bezpečná záležitost.
  • Zřídit si jej můžete i pro malé dítě. Věková hranice většinou není vůbec omezena.
  • Jako jeden klient můžete sjednat více smluv – tedy investovat opravdu ve velkém.

Co třeba stavební spoření od České spořitelny? Právě zde se nabízí roční zhodnocení ve výši 3,4 procenta, což je skutečně zajímavá cifra. Velké zhodnocení vkladů, které je ideální pro všechny věkové skupiny. Pojištění vkladů až do výše ekvivalentu sto tisíc euro. Státní podpora až dva tisíce korun za každý rok spoření. Skvělá volba pro malé děti, kterým chcete dopřát něco do začátku. Možná cesta ke snadnému úvěru. Důvodů, proč si sjednat stavební spoření, může být celá řada!

Stavební spoření

Spoření s liškou je stále velice populární

ČMSS stavební spoření je i v této době velmi oblíbenou záležitostí. Jaké jsou vlastně jeho aktuální parametry? Dočkáte se ročního zhodnocení vkladů o 3,2 procenta a samozřejmě i státní podpory až do výše dvou tisíc korun ročně. Úrokový bonus až devět let, pojištění vkladů je ze zákona samozřejmostí. Stavební spoření je tedy něčím, co se stále vyplatí. Rozhodně – v porovnání s termínovanými vklady nebo spořicími účty – je zhodnocení řádově mnohem vyšší. Potom už prostě není nad čím vlastně přemýšlet, že? Rozdíl může pak činit až několik tisíc korun ročně.

Related posts