Nákup nového bytu se stále vyplatí, Finep nezdražuje!

Ceny bytů v Praze pomalu rostou a z velké pětky developerů letos nezdražovali jen dva. A Finep byl jedním z nich.

Podle odhadů se v roce 2014 v Praze prodalo přes 5 700 nových bytů, což je nejen o 13 % více než v roce 2013, ale také poprvé více než v předkrizovém roce 2007.

S nástupem finanční a hospodářské krize totiž lidé kupovat byty přestali, už pátým rokem se ale čísla prodejů zvyšují. A developeři a zástupci realitních kanceláří předpovídají růst i v dalších letech.

S vyšším zájmem o nákup nemovitostí ale stoupá i jejich cena. V následujících letech tedy může být nákup nového bytu méně výhodný než letos.

zdroj: finep.cz
zdroj: finep.cz

Rok 2015: Dražší stavební práce a konec 100% hypoték

Z velké pětky českých developerů loni byty v Praze nezdražovaly jen dvě společnosti a Finep byl jednou z nich. V příštích letech by však k mírnému zvyšování cen přeci jen mohlo dojít, jelikož se zvyšují ceny za stavební práce.

Zájemci o nákup nemovitostí také musí počítat s omezením České národní banky, o kterém se nyní mluví a které by mělo zrušit tzv. stoprocentní hypotéky. O tento typ hypotéky mohli žádat i ti, kteří neměli naspořeno.

Následující měsíce před začátkem stavební sezóny jsou proto opravdu vhodnou dobou pro nákup nového bytu v Praze.

zdroj: finep.cz
zdroj: finep.cz

Praha 5 je téměř vyprodaná, v Praze 9 a 10 stále byty jsou

Majitelé bytů v Praze si mohou užívat nejen výhod velkoměsta, ale i klidu a zeleně. Stačí si jen vybrat dobrou lokalitu. Například nové byty z projektu Nad Přehradou jsou díky své poloze u Hostivařské přehrady ideální pro rodiny s dětmi i milovníky sportu.

V Praze 10 jsou také k dispozici byty v lokalitě Malý háj. Z bytů je blízko jak na golf, tak do Europarku Štěrboholy.

Sportovcům i milovníkům nočního života budou jistě vyhovovat byty v Praze 9. Lokalita Prosek Park nabízí svým rezidentům množství sportovního vyžití a dokonce i letní bobovou dráhu. Harfa Park je zase charakteristický kombinací aktivní relaxace i kulturního vyžití. Blízko je jak říčka Rokytka a cyklostezka, tak i centrum města.

zdroj: finep.cz
zdroj: finep.cz

Velmi oblíbenou lokalitou se stala Praha 5, konkrétně byty z projektu Kaskády Barrandov. Všechny jsou nyní vyprodané, chystají se však nové etapy. Stále jsou však volné byty v projektu Britská čtvrť. Všechny domy v projektu jsou bezbariérové, blízko metra Stodůlky (cca 1 minuta chůze) a blízko je to i lékaři, do obchodu atd.

S nákupem neváhejte, na všechny byty je nyní 10% vánoční sleva, která byla prodloužena do konce ledna 2015!

Related posts