Krajky v domácnosti jsou opět moderní, ale v umírněné formě

Zatímco generace našich prababiček měla doma alespoň jednu krajkovou dečku na svém stole, návrat krajek do jídelny se v současné době nekoná. To ale neznamená, že vám nezkrášlí byt. Kde se krajka objevuje? 

Těšili jste se na jemnost a noblesu? 

Krajkové věci v sobě skrývají cosi tajemného. Dovolují nám vzpomenout si na naše kořeny, na původní řemesla, na přirozený chod věcí. V době, kdy se chod dějin ubírá mnohdy jiným směrem, než bychom si přáli, se tak jedná o příjemný záchytný bod. Krajky uvítají i vaše garnýže

Právě prostor oken je pro krátké krajkové záclony ideální výstavní skříň. Dřevěné garnýže, na kterých se spokojeně zabydlely záclony s krajkou, vám dovolí uvěřit, že u vás doma je vše v pořádku.

Když se krajka stane hitem

Elegantní a noblesní krajka vlastně z módy nikdy nevyšla. Právě to je na ní působivé. Ale nyní se zdá, že si opět nalézá místo v bytovém designu běžných lidí. Opouští hotely a stylové kavárny, aby se stala běžnou součástí rodin. Světoví influenceři se nyní nechávají fotit, jak si právě krajkovými dekoracemi vylepšují své příbytky.

Bavlněná záclona s proužkem krajky

A jaké podoby krajka v současném moderním bytovém designu má? V podobě krátké bavlněné bílé záclony na okně připomíná, že domov je místo, kde se máme cítit příjemně a útulně. Bavlněná záclona s proužkem krajky na konci je tak krásným důkazem toho, že i v moderní domácnosti se nachází prostor pro osobitost. 

Polštářky jako ideální kulisa pro čtenářské večery

Přejete si během večerního čtení mít to nejvyšší možné pohodlí a eleganci? Polštáře s krajkovou výšivkou vám budou dělat tu nejněžnější společnost. I to nejtvrdší srdce pookřeje. Čím více polštářků, tím větší pohodlí. S dětmi s nimi můžete uspořádat polštářovou bitvu. 

Není již potřeba si na stůl dávat nepraktické krajkové dečky. Krajka si přece zaslouží mnohem reprezentativnější místo.

Related posts