Jak je to v Praze s nezaměstnaností?

Do Prahy se za prací sjíždí lidé ze všech koutů České republiky. Platového ohodnocení je zde zpravidla vyšší než ve zbytku země, na druhé straně je však nutné počítat i s vyššími náklady na život. Jak je v současné době s nezaměstnaností v hlavním městě?

V celém Česku míra nezaměstnanosti v červenci nepatrně stoupla, z 8,1 na 8,3 procenta. Práci hledá okolo 485 000 lidí, však volných pracovních míst je o něco méně. Jejich nabídka se o téměř 4 procenta zmenšila. Stejnou tendenci najdeme i u Prahy.

Nezaměstnanost v Praze v číslech

Stejně jako v celé republice, i v Praze zaznamenala míra nezaměstnanosti navýšení, a to o celé 2 desetiny. Nyní je na hodnotě 4,3 procenta. Úřady mají v evidenci zhruba 35 000 lidí, kteří nemají práci. Na jedno pracovní místo připadá 3,6 uchazeče, což je však v porovnání s ostatními okresy a kraji v České republice o něco menší číslo.

Je průměrná mzda opravdu vyšší?

V Praze se dočkáte nejvyšší průměrné mzdy. Odborníci však upozorňují na to, že výši čísel mohou způsobovat i nadhodnocené manažerské posty a další vedoucí pozice. S tím proto počítejte v případě, že se do Prahy hodláte stěhovat právě za prací. Nejprve si vše dopředu zjistěte.

Platy v Praze

Platy v Praze jsou v průměru o 5000 až 10 000 Kč vyšší než v jiných městech České republiky. Příkladem mohou být lidé s nejnižším vzděláním, kteří například v Karlovarském kraji vydělávají zhruba 14 000 Kč hrubého měsíčně. Pokud by se přestěhovali do Prahy, pak za stejnou práci na stejné pozici obdrží 19 000 Kč hrubého.

Petr Sekerka se představuje:

Před lety jsem se přestěhoval do Prahy a nyní si postupně zařizuji útulný domov v novém bytě. Rád se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem v posledních měsících získal.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petr Sekerka

Komentáře nejsou povoleny.