Jak je to v Praze s nezaměstnaností?

Do Prahy se za prací sjíždí lidé ze všech koutů České republiky. Platového ohodnocení je zde zpravidla vyšší než ve zbytku země, na druhé straně je však nutné počítat i s vyššími náklady na život. Jak je v současné době s nezaměstnaností v hlavním městě?

V celém Česku míra nezaměstnanosti v červenci nepatrně stoupla, z 8,1 na 8,3 procenta. Práci hledá okolo 485 000 lidí, však volných pracovních míst je o něco méně. Jejich nabídka se o téměř 4 procenta zmenšila. Stejnou tendenci najdeme i u Prahy.

Nezaměstnanost v Praze v číslech

Stejně jako v celé republice, i v Praze zaznamenala míra nezaměstnanosti navýšení, a to o celé 2 desetiny. Nyní je na hodnotě 4,3 procenta. Úřady mají v evidenci zhruba 35 000 lidí, kteří nemají práci. Na jedno pracovní místo připadá 3,6 uchazeče, což je však v porovnání s ostatními okresy a kraji v České republice o něco menší číslo.

Je průměrná mzda opravdu vyšší?

V Praze se dočkáte nejvyšší průměrné mzdy. Odborníci však upozorňují na to, že výši čísel mohou způsobovat i nadhodnocené manažerské posty a další vedoucí pozice. S tím proto počítejte v případě, že se do Prahy hodláte stěhovat právě za prací. Nejprve si vše dopředu zjistěte.

Platy v Praze

Platy v Praze jsou v průměru o 5000 až 10 000 Kč vyšší než v jiných městech České republiky. Příkladem mohou být lidé s nejnižším vzděláním, kteří například v Karlovarském kraji vydělávají zhruba 14 000 Kč hrubého měsíčně. Pokud by se přestěhovali do Prahy, pak za stejnou práci na stejné pozici obdrží 19 000 Kč hrubého.

Related posts