Které profese jsou v Praze nejžádanější?

Nabídka volných pracovních pozic v našem hlavním městě je dlouhodobě velice vysoká a rozmanitá. V porovnání platů bývá vykonávání práce v Praze placeno lépe, než vykonávání stejného zaměstnání v místě bydliště nebo poblíž. Jaké jsou v Praze podmínky a po kterých profesích je největší poptávka?

Průměrná hrubá mzda v Praze činí aktuálně 31 661 Kč*. Momentální pražská nezaměstnanost je 4,52%*. Pracovat v Praze se prostě stále vyplácí. Svědčí o tom neustálý nárůst obyvatel Prahy. Musíte ovšem vědět, jestli je zrovna vaše profese v Praze opravdu žádaná.

V Praze jsou žádány práce manuální, administrativní i obchodní

Praha se stále rozrůstá a s tímto rozvojem je spojena také i vyšší poptávka na mnoho druhů zaměstnání. Tradičně je zde velká poptávka o manuální a řemeslné práce. Nejvíce pak obory zednické, instalatérské, topenářské a elektrikářské. Pokud jste v tomto oboru vyučen a máte dostatek zkušeností a praxe, nemělo by pro vás sehnání zaměstnání v Praze představovat velký problém.

Protože je Praha také hlavní město ekonomiky a obchodu, je velký zájem také o tento druh profesí. Zejména jsou vyhledávání pracovníci na pozice obchodních zástupců, ekonomů a vedoucích pracovníků jednotlivých firemních úseků. Pokud chcete, aby některá tato pozice byla obsazená vámi, musíte splňovat jisté předpoklad. Základním předpokladem je dostatečné vzdělání. Vystudování vysoké školy s ekonomickým zaměřením by při vašem hledání mohlo znamenat značnou výhodu.

Nový mobilní telefon si můžete koupit na marzo.sk

Neméně důležitá je i praxe v oboru, avšak vyšší poptávka dává naději i nezkušeným na zaučení. Avšak budete se muset poohlížet po větších firmách. Ty často nabízí programy pro studenty těsně po škole.

Přišli jste o své zaměstnání? Nezoufejte. V Praze jistě najdete

Největší šance na sehnání zaměstnání v Praze mají zkušení obchodníci. Velice pestrá nabídka je také v oboru IT specialistů nebo techniků. Vysoké šance mají také řemeslníci a práci mohou dobře sehnat také manažeři s konkrétními znalostmi a komunikačními dovednostmi.

Při hledání práce vám výrazně pomáhá také Úřad práce Praha. Tento úřad za vás v dočasné nezaměstnanosti platí sociální a zdravotní pojištění a poskytuje také podporu v nezaměstnanosti. Tato podpora činí první 2 měsíce 65% předchozí hrubé mzdy, další dva měsíce 50 procent a pátý měsíc 45 procent. Tato finanční pomoc vám jistě pomůže.

A nezapomeňte se na práci také ptát svých přátel a známých, protože touto formou se obsadí až 75% všech volných pozic. Pokud takové nemáte, budete se muset spolehnout na inzeráty na internetu, v novinách či jinde.

* údaje za prosinec 2012

Related posts