Nejznámější nákupní centra v Praze

Míst, kde je možné nakupovat, je v Praze opravdu mnoho. Téměř na každém kroku narazíte na nějaký obchod. Pokud však upřednostňujete komplexy, kde máte vše potřebné na jednom místě, najdete jich v Praze dostatek. Navíc je jich několik dalších ve výstavbě. Jaká nákupní střediska tedy můžete navštívit?

Ta největší obchodní centra mají obrovskou rozlohu a skýtají desítky až stovky různých obchodů. Základem většinou bývá hypermarket nějakého řetězce, kolem kterého je pak soustředěno mnoho dalších obchodů. Můžete si tak na jednom místě koupit pečivo k večeři, boty na nedělní výlet do lesa i třeba učebnice do školy.

Palladium

adresa: nám. Republiky 1, Praha 1

Nákupní centrum Palladium se nachází přímo v historickém centru Prahy. V prostorách 5 podlaží je rozmístěno zhruba 180 obchodů, nechybí však ani restaurace, kavárny a bary, kde je možné si po nakupovacím maratonu odpočinout. Parkovat lze v podzemí, kde je na 900 stání.

Galerie Harfa

adresa: Českomoravská 2420/15a, 190 93 Praha 9 – Libeň

Galerie Harfa sídlí vedle O2 Arény na Vysočanech, byla otevřena v roce 2010 a nyní je považována za největší obchodní centrum přímo v rámci Prahy. Na 3 podlažích nabízí 160 obchodů, dále restaurace a bary. Zajímavostí je, že na střeše bylo vybudováno dětské hřiště a ledové kluziště. Parkoviště má kapacitu 1600 míst.

Centrum Chodov

adresa: Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4

Na více jak 50 000 m2  ve 4 podlažích se můžete těšit na obchody, kavárny, restaurace i sportovní centrum. Nechybí zde také služby denní potřeby, jako například opravna obuvi nebo čistírna. Auto budete moci nechat na parkovišti, které má kapacitu 2600 míst.

Arkády

adresa: Na Pankráci 86, 140 00 Praha 4

Rozloha tohoto centra činí skoro 40 000 m2, nachází se zde zejména obchody s oblečením, mimo to nechybí ani obchody se spotřebním zbožím, restaurace a kavárny. Pro motoristy je nachystáno přes 1000 parkovacích míst. Centrum je pohodlně dostupné z Jižní spojky, suterén je spojen přímo se stanicí metra Pankrác. V centru se pravidelně konají různé kulturní a společenské události, které pořádá vedení pro zákazníky.

Letňany

adresa: Veselská 663, Praha 9

Obchodní centrum v Letňanech je největším v České republice. Není jen zázemím pro nakupování, ale také pro trávení volného času a relaxaci (kino, akvapark, zimní stadion, tenisové kurty apod). Na ploše velké více jak 125 000 m2 je 150 obchodů, samozřejmostí jsou i restaurace a kavárny.

Related posts