Úschovna pneumatik vyřeší problém, kam schovat obutí. Kolik vás bude stát?

Aby si vaše zimní a letní pneumatiky zachovaly perfektní stav, je potřeba je mimo sezónu skladovat za správných podmínek. Jestliže nemáte doma dostatek prostoru pro uskladnění svých pneumatik, tento problém vyřeší úschovna pneumatik. Tuto službu dnes nabízí spousta firem. V dnešním článku se podíváme, jak se správně pneumatiky uskladňují a kolik vás to bude stát.

Správné uskladnění pneumatik

Jsou-li pneumatiky špatně skladované, guma začne praskat a tvrdnout. Chcete-li zachovat správnou povahu pneumatik, musí být dodržena určitá pravidla. Pneumatiky musí být uloženy na větrané, suché a teplotně stálé místo bez dosahu přímého slunečního světla. V místnosti by se měla teplota pohybovat od 10 do 25 °C. Pneumatiky by neměly být v dosahu chemikálií a rozpouštědel, které ovlivňují charakter gumy.

Pokud nemůžete svým pneumatikám dát tyto podmínky, pak zvolte raději úschovnu pneumatik. Nemusíte se bát, že vaše pneumatiky budou následující sezónu nenávratně poškozeny.

Ceny uskladnění pneumatik

V Praze působí celá řada firem, které nabízí uskladnění pneumatik v souladu s normou ISO 2230. Nejčastěji se jedná o úschovny v rámci pneuservisů či autoservisů. Tyto firmy vědí, jak se správně pneumatiky skladují, v jaké mají být poloze a podobně. Svěřte tedy své pneumatiky do rukou odborníků, protože nesprávným skladováním byste mohli životnost pneumatik výrazně zkrátit. Navic vám poradí, zda je sada kol vyhovující z hlediska opotřebení nebo je nutné řešit prodej pneumatik.

Rozhodujícím faktorem při výběru úschovny pneumatik je nejčastěji cena a vzdálenost od bydliště. Některé společnosti si účtují za každý den uskladnění, jiné za měsíc a podobně. Cena se však v Praze v průměru pohybuje kolem 1,50 Kč za den za celou sadu pneumatik (4 pneumatiky). Jsou však i úschovny účtující si pevnou cenu za celou sezónu a ta se pohybuje kolem 500 až 700 Kč za 4 pneumatiky.

Nejen při osvětlení obchodu využijete úsporné LED osvětlení. Pro snížení nákladů lze rovněž využít i zimních slev na nástěnné klimatizace.

Určitě se vyplatí zaplatit si za uskladnění pneumatik. Můžete si být jisti, že pneumatiky budou v tom nejlepším stavu.

Related posts

2 Thoughts to “Úschovna pneumatik vyřeší problém, kam schovat obutí. Kolik vás bude stát?”

  1. Pneumatiky

    Díky za článek, já si pneumatiky nechávám vždycky v mezidobí v pneuservisu a platím myslím 100 kč/ 1 pneumatika. No jo není to kam dát.

  2. Jitka

    Děkuji Vám za váš zajímavý článek.

Comments are closed.