Skříňová postel

Jednou z možností, jak si šikovně vybavit garsoniéru nebo malý, ale i velký byt, je skříňová postel. Její vlastností a největší výhodou je to, že ve dne vypadá jako skříň nebo čalouněná sedačka, a proto zabírá jen málo prostoru, a na noc se sklopí a je z ní lůžko či dvojlůžko. Kdysi to byl návod pro mnohého domácího kutila nebo místního truhláře, samozřejmě ti si i dnes mohou skříňovou postel vyrobit, ale ty jsou i na trhu v různých provedeních.

Největším problémem skládacích postelí je jejich stlaní, resp. nestlaní. Když postel postavíme vzhůru, logicky deky a polštáře spadnou na zem, ale to se řeší jednak tím, že se mohou dávat do „peřiňáků“ nebo využít popruhů, která deky a polštáře udrží i v poloze směr vzhůru. Takže postel se sklopí a může se v klidu spát.

Více se o skříňových postelích dočtete v tomto článku.

Petr Sekerka se představuje:

Před lety jsem se přestěhoval do Prahy a nyní si postupně zařizuji útulný domov v novém bytě. Rád se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem v posledních měsících získal.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Slovník pojmů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petr Sekerka

Komentáře nejsou povoleny.