Máte problémy s počítačem? Poradíme jak na to

Ačkoliv se spolehlivost počítačů neustále zvyšuje, stále se může stát, že prostě z ničeho nic přestane fungovat. Pokud nemáte v rodině počítačově gramotného příbuzného nebo kamaráda, jste odkázáni na profesionální opravy počítačů v Praze. V dnešním článku se podíváme, jak postupovat při nejčastějších závadách.

Zásadní otázka, dle které se rozhodnout jak naložit z PC dále je, zda jde zapnout a dokáže nastartovat operační systém (nejčastěji Windows). Pokud ano, pravděpodobně se jedná jen o softwarový problém.

Je problém ryze softwarový?

V tom lepším případě lze počítač normálně zapnout, ale problém je jen s jedním programem nebo má třeba virus. Tyto případy lze naštěstí v dnešní době vyřešit rychle a dokonce i z pohodlí vašeho domova. Na českém trhu vám s tím dokáže pomoci služba Servis na klik, kdy se technik dokáže vzdáleně připojit na vaše PC. Navíc tohoto technika máte pod kontrolou, takže máte jistotu, že jsou vaše soukromá data v bezpečí. Cena tohoto zásahu začíná na 199 Kč.

Mnoho lidí si až při prvních problémech uvědomí, že nemají zálohovaná svá citlivá data. Předcházejte problémům a zálohujte pravidelně, chytrý software to zvládne i za vás.

Samozřejmě možnosti servisu prostřednictvím vzdáleného přístupu jsou značně omezené. Pokud váš počítač nejde zapnout vůbec, budete se muset obrátit na odborný servis a bez vašeho PC se několik dní obejít.

Je problém s hardware?

Dostali jste se do situace, že PC nejde vůbec zapnout? V takovém případě s tím většinou sami moc neuděláte. Nejspíše došlo k poškození některé komponenty, u stolních PC jsou to často zdroje, které nevydrží krátkodobé přepětí v síti (doporučení: používejte přepěťovou ochranu). Bohužel často to nebývá pouze jedna komponenta, ale může jich být více. V odborném servisu mohou tyto problémy snadno diagnostikovat, protože mají bohaté zkušenosti.

Tip: Podívejte se na servis notebooků v Praze s možností vyzvednutí u vás doma

Problémy však mohou nastat i s vaším notebookem. Výhodou je, pokud je stále v záruce. Mnohé značky jsou na problémy náchylnější, dříve to býval zejména Acer. Naštěstí většinu těchto oprav vyřešil Acer servis v Praze formou reklamace.

A jaké jsou vaše zkušenosti se servisem počítače? Využili byste servis na dálku? Napište nám v komentářích váš názor.

Related posts