Inspirujte se před rekonstrukcí vaší koupelny

Rekonstrukce koupelny patří mezi nejobtížnější druhy rekonstrukcí v interiéru. V tomto relativně malém prostoru musí být obsaženo hned několik různých druhů nábytku i spotřebičů. Jejich rozmístění a celkové sladění není jednoduché a vyžaduje kvalitní přípravu a promyšlení. Každá koupelna se dá zrekonstruovat tak, aby byla dokonale uspořádaná a splnila vaše očekávání.

Pokud si s rekonstrukcí koupelny nevíte rady, podívejte se, jak dokáží koupelnu vybavit zkušení prodejci. Například koupelnové vybavení Siko vám v tomto ohledu může výrazně pomoci. Nechte se inspirovat v následující fotogalerii koupelen.

Kombinace sprchového koutu a rohové vany

zdroj: modo.cz
zdroj: modo.cz

Tento druh koupelny je zařízen účelně a přitom velice stylově. Nabízí možnost volby mezi sprchováním nebo koupáním. Realizace sprchového koutu i vany je v dnešní době velmi žádaná. Ovšem mohou si ho dovolit pouze koupelny s větším prostorem. Rohové provedení sprchového koutu i vany přináší maximální pohodlí a nezabírá tolik místa.

Využití jemného šedého odstínu obkladů a dlažeb značí vyšší luxus a atraktivitu prostoru. Velkoformátové dlaždice tento fakt ještě podtrhují (více se dočtete zde). Do těchto prostor se jednoznačně hodí větší umyvadla s rovnými a čistými liniemi. Odpad musí být ukrytý. Koupelnový nábytek může být umístěn za dveřmi v rohu místnosti, aby nekazil její celkový vzhled při vstupu.

Koupelna do menších prostor včetně vany a sprchového koutu

zdroj: siko-koupelny.cz
zdroj: siko-koupelny.cz

Stejná velikost koupelny může být vybavena i tímto způsobem. Pokud ve zbytku vašeho interiéru vládnou přírodní motivy a dřevo, nemusíte to měnit ani v koupelně. Sprchový kout i vana jsou opět vedle sebe. Nejsou ovšem rohové, ale přímé. Vana ani sprchový kout nenabízí takové pohodlí, jako rohové modely, ale ušetří místo. Své funkce zvládnou úplně bez problémů. Opět jsou vidět jednoduché linie umyvadla i zrcadla.

Bílá podlaha krásně ladí s jemnějšími odstíny hnědé a prodloužené obklady opticky ještě zvětší daný prostor. Vana je posunutá od příčky a díky vytvoření soklu vznikla odkládací plocha pro šampony, sprchové gely a koupací potřeby. Ani v koupelně se nemusíte bát okrasných dekorací, které ovšem nesmí podléhat vlhkosti.

Koupelna spojená se záchodem

zdroj: siko-koupelny.cz
zdroj: siko-koupelny.cz

Moderní a často využívanou variantou je také spojení koupelny a toalety. Pokud máte tyto dvě místnosti původně oddělené, nebojte se příčku probourat. V koupelně tak vznikne mnohem více prostoru pro realizaci vašich plánů. Pokud nechcete v koupelně příliš experimentovat, jde zařídit i takto jednoduše. Oranžová barva dodá koupelnám příjemné teplé prostředí. Rovné a jednoduché linie bez zaoblených konstrukcí jasně hlásají, že tato koupelna je zařízena především prakticky.

Bidet, závěsné WC, umyvadlo, vana i zrcadlo jsou chytře instalovány pouze na jednu stěnu, což také opticky zvětší danou místnost. Závěsné toalety a bidety potřebují svou armaturu zabudovat do zdi. Zde je vyzděná celá délka stěny až nad umyvadlo. Díky tomu vznikla odkládací plocha pro hygienické potřeby.

Větší koupelna spojená s WC

zdroj: siko-koupelny.cz
zdroj: siko-koupelny.cz

I spojené koupelny s WC mohou být vybaveny stylově. Důkazem toho jsou opět světle šedé odstíny a využití velkoformátových dlaždic. Velká obezděná rohová vana sice zasahuje do velké části místnosti, ale prostor vedle ní je dokonale využitý. Do volného prostoru na stěně můžete vytvořit místo pro bidet a závěsné WC. Ty jsou odděleny pouze malou a nepatrnou zídkou. I takto malá zídka má ovšem velké funkce. Dokáže totiž opticky oddělit prostor vyhrazený pro WC a to pak tolik nezasahuje do místnosti.

Velké a ne příliš hluboké umyvadlo s nerezovou armaturou ještě zvýší nádech elegantního propojení všech částí místnosti. Pod takto obrovským umyvadlem může vzniknout velký prostor například pro prádelní koše.

Variant pro rekonstrukci koupelny je velké množství. Správné plánování celého projektu dokáže ušetřit mnoho starostí, času i peněz.

Related posts

One Thought to “Inspirujte se před rekonstrukcí vaší koupelny”

  1. Nádhera, také máme nově zrekonstruovanou koupelnu a musím říct, že je to velký rozdíl. Sami bychom si ale na rekonstrukci netroufli, naštěstí firma provedla vše kvalitně a koupelna vypadá báječně.

Comments are closed.