Jinočany – malebná vesnice na pomezí Prahy

Jak je již poznat ze samotného názvu obce – Jinočany u Prahy, jedná se o obec, která je v těsném sousedství západní hranice našeho hlavního města. Vesnice je zasazena v klidné lokalitě s krásnou přírodou všude, kam se podíváte. Přitom do Prahy je vzdálenost pouze, co by kamenem dohodil. V současnosti je tato lokalita velmi oblíbená u mnoha developerských společností, které zde staví nové domy a byty pro všechny zájemce o mimopražské bydlení, ale v blízkosti Prahy. Mohou ale Jinočany splnit podmínky moderního bydlení?

Výstavbu zde rozjíždí více developerů i soukromých osob

Momentálně patří Jinočany k nejpopulárnějším lokalitám v těsné blízkosti Prahy. Pro výstavbu se zde rozhodlo více developerských společností, které zde vystavují bytové domy s větším počtem bytových jednotek, ale staví se zde i nové moderní rodinné domy. Stále přibývají nové pozemky k zástavbě a tak se velmi rychle mění struktura obce, počet jejích obyvatel a také její vzhled.

Praha je opravdu na dohled

Co se týče spojení Jinočan s naším hlavním městem, musíme uznat, že je opravdu pohodlné a rychlé. Pouhé 3 km je to z centra Jinočan k nejbližším stanicím metra – Zličín a Luka. Z těchto stanic se po Praze můžete dostat kamkoli. Na metro vás samozřejmě z jinočan dovezou pravidelné linky MHD. Pokud máte raději cestování automobilem, i v tomto případě oceníte lokalitu Jinočan. Silniční spojení s Prahou umožňuje nedaleká rychlostní komunikace R1 nebo nájezd na dálnici D5. V dopravní dostupnosti do Prahy a z Prahy tedy nemůžeme obci Jinočany vytknout téměř nic. Nedaleko obce na její jižní hranice je také vlaková zastávka.

Podívejte se na nabídku bytů v Jinočanech na prodej

Důraz na bydlení pro rodiny s dětmi

Právě v dětech je budoucnost a Jinočany si tento fakt uvědomují. Občanská vybavenost je tedy soustředěna na to, aby zde byly vytvořeny pro rodiny s dětmi vhodné podmínky pro jejich bydlení. Vzhledem k obrovskému rozmachu v této lokalitě, rodiny jistě ocení nově otevřenou školku pro děti s kapacitou 75 dětí a také zrekonstruovanou základní školu.

Nechybí dětský lékař, zubař, lékárna a obchod s potravinami. Děti si ovšem ze všeho nejraději hrají. V Jinočanech je velká možnost volnočasových aktivit. Jim vévodí fotbalové hřiště, ale také dětská hřiště. Nově postavené byty v Jinočanech také nejsou daleko z centra obce, můžete tak snadno zapadnout do stávajícího života v této malebné vesnici.

Nové byty v Jinočanech právě v prodeji, zdroj: bytyjinocany.cz
Nové byty v Jinočanech právě v prodeji, zdroj: bytyjinocany.cz

Občanská vybavenost je téměř kompletní

Dalo by se říci, že Jinočany poskytují svým obyvatelům kompletní občanskou vybavenost. Vše, co budete potřebovat zde najdete. Jediné, co Jinočanům chybí je velké nákupní centrum. Vzhledem k velikosti obce by se ovšem jednalo o trn v oku Jinočan. Nákupních center je velké množství v Praze a díky dobrému spojení jste v některém z nich doslova za chvilku. Nejbližší z nich je obchodní a zábavní centrum Zličín.

Co všechno tedy Jinočany nabízí

  • Obecní úřad
  • Sportovní hřiště
  • Lékárnu
  • Poštu
  • Základní a mateřskou školu
  • Penziony a restaurace
  • Zdravotní středisko
  • Přírodní koupaliště
  • Knihovnu
  • Autoservis

Related posts