Kam umístit v bytě pelíšek pro vašeho pejska nebo kočičku?

Pes či kočka jsou nejoblíbenějšími čtyřnohými domácími mazlíčky. Pokud však nežijete v rodinném domě se zahradou, nezbývá než čtyřnohého člena domácnosti ubytovat uvnitř v bytě. Každý tvor touží po vlastním místě k odpočinku. Tuto funkci výborně plní zvířecí pelíšky. Otázkou zůstává, kam je umístit, aby určený prostor vyhovoval potřebám rodiny i majitele pelíšku.

Pozor na průvan!

Neexistuje univerzální místo, kam by bylo vhodné umístit pelíšek. Jedna hlavní zásada však platí pro všechny zvířecí miláčky. Místo pro pelíšek volte tak, aby v něm zvíře nebylo vystaveno průvanu. Mohli byste tak ohrozit jeho zdraví. Nevhodná jsou proto umístění pelíšku pod oknem či v průchozí chodbě. Ani přetopené místo však zvířeti neprospívá, proto pelíšek nepatří ani do těsné blízkosti radiátoru topení. Pelíšek by zároveň měl být umístěn tak, aby nepřekážel běžnému provozu a zvíře v něm nebylo rušeno při odpočinku.

Kam umístit pelíšek pro psa?

Pes je společenské zvíře a pravděpodobně velmi uvítá pelíšek ve vaší blízkosti. Vždyť již při příchodu domů vás vítá ve dveřích. Záleží však také na povaze psa dle rasy a jeho vlastní osobnosti. Některé zvíře potřebuje ke svému odpočinku klid a samotu a uvítá pelíšek v nefrekventovaném koutu předsíně. Zvíře toužící po pocitu ochrany ocení pelíšek pod stolem či policí skříně, kde se cítí podobně jako v boudě. Nejspolečenštější psi uvítají pelíšek v ložnici, kde mohou v noci spát v blízkosti své „smečky“ nebo dokonce v obývacím pokoji. Nezbývá než vypozorovat, která místa váš pes s oblibou vyhledává a pokud tím nebude narušen provoz domácnosti, pelíšek umístit na jeho oblíbené místo nebo vybrat alternativní umístění s podobnými podmínkami.

Chcete znát jak fungují elektrické obojky, které mohou přinést kompletní řešení vašich problémů?

Výborným řešením může být i využívání dvou pelíšků, pokud je na to v bytě dostatek místa. Jeden pelíšek pro spánek v klidnější části bytu (odlehlý výklenek v chodbě, ložnice), druhý pelíšek k pouhému odpočinku, u nějž pes rád sleduje dění okolo sebe a může být v kontaktu s okolím. Takový pelíšek se hodí umístit do kuchyně či obývacího pokoje. Nemusíte se obávat, že psí pelíšek bude v obývacím pokoji působit nevzhledně. Na trhu se nachází řada designových psích pelíšků. Některé mohou mít dokonce podobu malé sedačky či sedacího pytle. Díky široké nabídce se vám jistě podaří pelíšek sladit s interiérem bytu.

Pelech pro psa, zdroj: emi.sk
Pelech pro psa, zdroj: emi.sk

Pelíšek pro kočky

Na trhu naleznete i velké množství pelíšků pro kočky. Je však otázkou, zda se vám podaří zakoupeným pelíškem kočku zaujmout. Kočka si zpravidla sama určuje, kde hodlá odpočívat a na rozdíl od psa svá oblíbená místa často mění.
Vyplatí se proto sledovat, kam se kočka nejraději ukládá a potom jí na tomto místě nabídnout pelíšek. Ne vždy se však musíte setkat s úspěchem.

Počítejte s tím, že kočky milují různá zákoutí a nenechte se překvapit, pokud si kočka vybere místo k odpočinku kdesi ve výšce. S kočičím pelíškem většinou příliš neuspějete, umístíte-li ho volně na zem. Kočky spíše upřednostní místo zhruba ve výšce desky stolu a kočičí výběr místa k odpočinku může být mnohdy z našeho pohledu velmi netradiční.

Pelech pro kočku, zdroj: emi.sk
Pelech pro kočku, zdroj: emi.sk

Related posts

One Thought to “Kam umístit v bytě pelíšek pro vašeho pejska nebo kočičku?”

  1. Janik

    Přesně jako bych si četla o mém Mourkovi, lehne si kam chce a pelíšek prostě ignoruje!! :) holt má svou hlavu a musí se umístit tam kam chce sám

Comments are closed.