Ze smaltovaného chutná nejlépe. Zavzpomínejte na babičku novým nádobím!

Krásné nádobí je ozdobou kuchyně a podávaným pokrmům dodá správný vizuální dojem. Není mýtem, že z pěkných talířů chutná nejlépe a v hezkých hrncích se vaří s větší radostí. A pokud rádi vaříte poctivá česká jídla, jako je guláš, svíčková, česnečka, koprovka, vývar s játrovými knedlíčky či pečená kachnička se zelím a bramborovým knedlíkem, pak vězte, že nejvíce to takovým pochoutkám sluší ve smaltovaném nádobí. Vařily a pekly v něm už naše prababičky, babičky a možná některé kvítky malované hrnce a mísy schraňuje a používá i vaše maminka. A pokud vás smalt v rodinném dědictví nečeká, my vám poradíme, které nádobí by vám v kuchyni rozhodně nemělo chybět!

Retro mísy znovu v módě

Nejen na chalupě se vám bude pěkně vyjímat velká smaltovaná mísa. Kromě aranžmá ovoce bude takové míse slušet i kynuté těsto, sušenky nebo zeleninový salát k večeři! Smalt je velice kvalitní a díky modro-šedému granitu má neskutečně dlouhou životnost. Proto se smaltované nádobí často dědí z generace na generaci.

Pečeně ze smaltového pekáče? Lahůdka!

Smaltovaný pekáč má v kuchyni každá správná hospodyňka. Drůbež, králíka nebo houbového kubu upečete nejlépe právě v něm. Ideálně pořiďte rovnou jeden s pokličkou a pokud častěji pečete maso než buchty, určitě se vám bude hodit rastrované dno. A nebojte se pečeni pořádně zatopit, smalt zátěž vysokých teplot unese. 

Roztomilé doplňky, co vám připomenou babičku

Milovníky dobré kávy určitě potěší, že i při přípravě lahodného moku mohou smaltované vychytávky využít. Víte, co je džezva? Nádobka kónického tvaru s dlouhým rovným držáčkem se používá zejména k vaření silné turecké kávy. Džezvu v pěkném designu nabízí na svém e-shopu například značka Sfinx, kde kromě jiného najdete široký výběr všemožného smaltovaného nádobí od hrnců po hmoždíř na koření.

Related posts