Postel pro dokonalý spánek

Trápí vás bolesti zad, nebo trpíte nespavostí? Může za tím stát stres, příliš rychlé životní tempo a svůj podíl viny na tom nese zpravidla též nevyhovující postel. Základ tvoří matrace, rošt a kvalitní polštář. To všechno vyžaduje investici, která se vám vrátí v podobě kvalitního, nerušeného spánku bez ranní bolesti zad, krku a hlavy. V posteli strávíte denně hned několik hodin, proto se skutečně vyplatí sáhnout po luxusním zázemí nejen do ložnice, ale také pro děti již od prvních měsíců života.

Jakou postel byste si přáli?

Samotná postel je též velmi důležitá. Záleží na vás, zda dáte přednost nábytku na míru, popřípadě budete hledat mezi čalouněnými postelemi. Nezapomínejte, že postel patří mezi centrální nábytek celé ložnice a v dětském pokoji má také své místo. Rozhodující jsou také rozměry. Malá postel nemusí vyhovovat vyšším osobám, stejně tak úzká postel nebude dlouhodobě uspokojovat potřeby párů, kteří mají rádi svůj osobní prostor a rádi si spánek užívají na plno. Jsou-li u páru proporční rozdíly, vyplatí se investovat peníze a pořídit si postel na míru. U ní si totiž můžete zvolit nejen šířku, ale též výšku a délku postele. Záleží pak, jestli chcete mít vyřezávané čelo, nízké čelo v asijském stylu nebo celkově si vyrobit postel podle svých představ a to do posledního centimetru. Postele na míru jsou často náročnější investicí, s níž ale dosáhnete dostatečného prostoru a kvalitního zázemí pro komfortní spánek. Mějte však na paměti, že i postel na míru musí dodržet rozměry matrací, abyste následně neměli problém shánět atypické matrace.

Nestárnoucí klasika

Mezi oblíbené varianty postelí patří čalouněné postele. Jsou vkusné, slibují dlouhou životnost a často nabízí oproti postelím na nohách i funkční úložný prostor nejen pro peřiny a polštáře. Čalouněné postele si zachovávají svou barevnost, dobře se čistí a máte na výběr z obrovského sortimentu látek i odstínů a kombinací barev. Pokud si ale chcete dopřát opravdový luxus, inspirujte se a prohlédněte si designové postele, které vám učarují  na první pohled a každý den se vám bude usínat jako v bavlnce.

Related posts