Každý pes rád zaleze do pelíšku

Psi patří k velmi společenským zvířatům. Vždy ocení své lidské přátele, rádi s nimi chodí na procházky, hrají si, dělají různé srandičky. Přijdou však chvíle, kdy si chtějí pořádně oddechnout.

Své vlastní místo na odpočinek

Pokud nehodláte nechávat vašeho mazlíka venku v boudě, anebo nemáte tuto možnost, vyhraďte v bytě koutek, kde najde klid. Kromě faktu, že tady najde útočiště v době únavy, tak mu pomůže i při zhoršeném zdravotním stavu. Nepůjde o nijak náročné vybavení, stačí úplně jednoduchý pelech. Při výběru zohledněte tvar, velikost a umístění. Pelíšky určené pro chladnější prostory by měly být zateplené a uzavřené hlavně pro malá plemena. Vyvýšený okraj oceníte jako ochranu před průvanem. K důležitým faktorům patří výplň, voděodolnost a způsob udržování. Nepropustnost umožňuje používání venku. Záleží na vás, zda je dáte do kotce, na dvorek či do zahrady. Vyšší životnost obstarají pevné a kvalitní materiály s vysokou schopností se vyvarovat mechanickému poškození, parazitům a plísním.

V současné době se můžete zaměřit také na vyhovující design, například na infopes seženete širokou nabídku pestrých modelů. Před nákupem změřte psa, když spí ve své oblíbené poloze. Poté přidejte přibližně deset až patnáct centimetrů, abyste získali ideální velikost pelíšku.

Pohodlí pro čtyřnohé kamarády

Potýkají se vaši pejsci s bolestmi kloubů a otlaky? Mají citlivou kůži? V tomto případě zkuste spíše speciální matrace pro psy. Vysoké a měkké typy jim zajistí dostatečný komfort. Vyplatí se odolné materiály, které tolik nezadržují nečistoty a padající chlupy. K plusům náleží možnost sundání a vyprání potahu. Na matrace a podložky pomýšlejte, jestliže vlastníte psy velkých plemen. Tady jde o nejlepší řešení, protože stísněný ohraničený prostor by jim nemusel vůbec vyhovovat. Všichni prostě rádi neudělají klasické klubíčko, ale vyhovuje jim se pořádně natáhnout. Z omezování by se stali nešťastnými.

Related posts