Krbová kamna mají mnoho výhod

Každým rokem se zvyšují ceny energií, a tak za vytápění domácnosti utrácíte stále více. Chcete-li snížit náklady na topení a zajistit si rychlou návratnost investice, pak si kupte nová krbová kamna. Kromě toho, že krbová kamna plní praktickou funkci, vám nabízí jako bonus pohled na otevřený oheň. Usedněte do křesla, poslouchejte praskající dřevo v kamnech a užívejte si opravdové teplo domova.

Krbová kamna topí i zdobí

Rok co rok ceny plynu a elektřiny rostou a s nimi se zvyšuje částka na faktuře za topení. Stále více domácností se vrací k topení pevnými palivy. Jestliže tato varianta láká i vás, pak si pořiďte krbová kamna, která do vašeho interiéru vnesou eleganci, styl a hlavně dlouhotrvající teplo. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství typů.  Hlavní výhodou je, že krby se dají používat jako hlavní zdroj tepla. Ale spousta lidí je používá i jako vedlejší zdroj a přitápí s nimi v méně chladných dnech.

Jak si krbová kamna vybrat?

Dnes se dají krbová kamna do interiéru nainstalovat za různými účely – jako hlavní zdroj tepla, příležitostné vytápění či kombinace s jiným zdrojem tepla. Je pouze na vás, kterou variantu si vyberete.

Tip: Hledáte zábavu na večer u ohně? Vyzkoušejte nové klávesy

Jestliže chcete krbová kamna pro příležitostné vytápění, pak zvolte menší typy kamen, které vám v interiéru nezaberou tolik místa. Nachází uplatnění hlavně na chatách a chalupách, ale můžete si je dát i do svého obývacího pokoje jako estetický doplněk. Pro hlavní zdroj tepla jsou vhodné spíše krbové vložky, které mají zpravidla vyšší výkon. Tato kamna mohou mít i teplovodní rozvody, a tak můžete teplo z kamen rozvést i do více místností najednou. Přesnou kalkulaci potřebného výkonu je potřeba nechat spočítat v závislosti na m3 vytápěného prostoru a tepelným ztrátám.

Krbová kamna v interiéru, zdroj: pece-krby.sk
Krbová kamna v interiéru, zdroj: pece-krby.sk

Krbová kamna a jejich design

Na trhu jsou k dostání opravdové kousky, které si vás svým designem podmaní. Jejich precizní zpracování, a perfektní technické parametry uspokojí i náročnou klientelu. Dnes si můžete zakoupit kamna, která budou ve vašem domě přirozenou dominantou.

Related posts