Má paraván místo v moderním bytě?

Většina z nás zná paravány pouze jako doplněk obchodů s oblečením, který dodává při převlékání potřebné soukromí. Málokdo z nás si dovede představit využití paravánů i v moderně zařízených domácnostech. Přitom v dřívějších dobách byly paravány velice žádané. Jeho lehkost a mobilita je možná využít v každé místnosti každého domova. Dokonce i v moderně zařízených interiérech.

Paraván dodá soukromí jednoduše i styl

Paraván je jednoduchá skládací a rozložitelná stěna. Můžete se také setkat s názvy španělská stěna, plenta nebo ochranná stěna. Jedná se o mobilní příčku, kterou můžete kdykoli přemístit a okamžitě vám bude dokonale sloužit. Skládá se z několika částí, které jsou k sobě připevněny, ale dají se rozložit i složit jednoduchým pohybem. Můžete je kdykoli složit a uskladnit například pod postel a v případě potřeby znovu vyndat a rozložit.

Tip: Podívejte se na obchod s oblečením

Rozměry paravánů se liší podle využitého materiálu a také podle specializace jednotlivých výrobců. Nejmenší výška každého paravánu by měla být 150 cm a velikost jednotlivých dílů alespoň 45 cm. Ovšem výšku paravánů můžete najít i 250 cm a šíři jednoho dílu až 100 cm. Jednotlivé díly paravánu můžete libovolně napojovat i do větších délek. Existují také paravány, které mají netradiční vzory a velikosti. Takové produkty ovšem najdete pouze u odborných prodejců.

Jednoduchý účelný paraván, zdroj: arthome.sk
Jednoduchý účelný paraván, zdroj: arthome.sk

V domácnosti je lze využít především jako zajímavé dekorace, které umožní vytvořit předěl místnosti. Můžete si tak vytvořit třeba pracovní kout

Materiálové možnosti jsou téměř neomezené

Pro výrobu paravánů se dnes mohou využívat veškeré materiály, na které si jen vzpomenete. Mohou být vyrobeny ze dřeva, bambusu, kovu, plastu, skla, látky nebo dokonce z papíru. Objevují se i průhledné a průsvitné varianty, které lépe zapadnou do moderních interiérů.

Grafické paravány, zdroj: arthome.sk
Grafické paravány, zdroj: arthome.sk

Ceny jednotlivých produktů se liší podle použitého materiálu. Nejlevnější výrobky můžete sehnat již za 500 Kč. Ovšem nečekejte od nich přílišnou kvalitu ani eleganci. Naopak nejdražší paravány se pohybují i přes 7 000 Kč. Většinou jsou vyrobeny ručně z exotických dřevin.

Věděli jste, že můžete mít rámovaní obrazů online s živým náhledem?

Každá místnost si zaslouží originální vzhled. Proto se nedá říci, že jeden druh paravánů by se hodil do všech místností. Vzhledy paravánů se také liší a v současnosti je jejich nabídka na našem trhu velice pestrá. Můžete vybírat od různých retro modelů, přes jemné a decentní vzory až po futuristické vzory. Více se dozvíte na paravány od arthome.sk

Related posts