Granitový dřez aneb už nikdy nebudete chtít jiný

Dnešní nejmodernější kuchyně se již nevybavují klasickými nerezovými dřezy, jako tomu bývalo dříve, ale zcela jiným a kvalitnějším druhem dřezů. Jedná se o granitové dřezy, které se stávají stále populárnějšími a na našem trhu si získávají stále výraznější pozici. S ohledem na jejich vlastnosti a přednosti se jedná o logický jev. Ovšem pro mnoho zákazníků je i přes jejich přednosti cena stále poměrně vysoká. Změníme váš názor?

Předností je opravdu mnoho

Pravý granitový dřez se vyrábí z 80% rozdrceného kamene (křemen, žula), 15% akrylátového pojiva a 5% barviva a jsou v celém svém objemu homogenní. Váha takového dřezu s plochou na odkapávání se pohybuje mezi 13-16ti kilogramy. Díky tomuto složení se granitové dřezy vyznačují především vysokou odolností proti mechanickému poškození a také vůči vysokým teplotám. Nemusíte se bát, že když vám něco spadne, tak se dřez poškodí. Jsou testovány na pády předmětů o hmotnosti 2 kilogramů z výšky 2 metrů.

Tip: Vyzkoušejte zajímavé nálepky na stěnu do kuchyně

Granitové dřezy jsou také odolné proti trvalému zašpinění. Jejich údržba a očista je snadná a bez námahy. Splňují také vysoké požadavky na hygienu. Složení granitového dřezu je totiž antibakteriální. Granitové dřezy mohou být vyrobeny v mnoha netradičních tvarech tak, aby dokonale zapadly do vzhledu vaší kuchyně. Také nabídka barev je velice pestrá. Díky homogennímu složení dřezu barva nikdy nevybledne. Není tak problém mít třeba žlutý či zelený dřez, pokud máte rádi extravaganci. Samozřejmě většina asi zvolí klasické barvy buď černý nebo světlý až bílý.

Příklad vzhledu granitového dřezu, zdroj: supersektor.sk
Příklad vzhledu granitového dřezu, zdroj: supersektor.sk

Na výběr je velké množství modelů

Při výběru granitového dřezu můžete volit mezi jednoduchými tvary nebo mezi netradičními modely. Každý výrobce má na výběr odlišné velikosti i tvary dřezů. Výrobou granitových dřezů se v současnosti zabývá již mnoho firem, takže je na výběr opravdu široká škála produktů. Nebudete tak mít problém najít kvalitní granitový dřez dle vašich představ.

Hledáte unikátní doplňky do bytu? U nás si vyberete

Mezi hlavní výrobce granitových dřezů se řadí značky Granisil, Astracast, TEKA, SHOCK, Franke, Brenor, Elleci, Blanco, Alveus, Pyramid, Neto, Luisina nebo Marmorin. Také ceny jednotlivých dřezů se liší podle jejich velikostí a také podle kvality výrobce. Nejlevnější granitové dřezy můžete najít již za 3000 Kč. Naopak ceny nejdražších modelů se mohou pohybovat přes 17 000 Kč. Ty vynikají zejména netradičním designem.

Related posts

One Thought to “Granitový dřez aneb už nikdy nebudete chtít jiný”

  1. Bulvova

    Koupili jsme granitovy drez a do dvou mesicu pouzivani je poskrabany jsou drezy opravdu na nadobi nebo na prani pradla jiz nikomu neverim reklamace neprijmuta ze by 6 000 bylo tak malo ?

Comments are closed.