Jak vybrat nábytek do předsíně?

Předsíně jsou součástí všech domácností a mají zde své pevné místo i funkce. Slouží především jako odkládací prostor. Při příchodu domů musíme mít v předsíni dostatek prostoru na svléknutí, ale také dostatek odkládacích ploch pro oblečení a obuv. Nesmíme ovšem zapomínat ani na to, že jsou součástí celého interiéru a musí splňovat i designové funkce.

Co nesmí chybět v žádné předsíni?

Na správné vybavení předsíní už se v dnešní době nesoustředí pouze odborní prodejci, ale také bytoví návrháři a architekti. Výrobků a druhů nábytku do předsíně je totiž velké množství. Jejich správné rozmístění a především samotná volba jednotlivých částí vybavení je velmi důležitá. Než začnete bezhlavě kupovat vybavení, nejprve se řádně rozmyslete a zkuste si celou předsíň navrhnout. Zpravidla se jedná o velmi malé prostory a proto je důležité perfektní plánování a využití doslova každého centimetru.

Minimalistická předsíňová sestava, zdroj: albero.sk
Minimalistická předsíňová sestava, zdroj: albero.sk

Předsíň by se v žádném případě neměla obejít bez botníku. I v této kategorii máte na výběr z mnoha odlišných modelů. Jednotlivé druhy botníků mají odlišné systémy skladování bot a jsou také jinak veliké. Botníky mohou být otevřené nebo uzavřené. V případě otevřených botníků máte stálý přehled o stavu bot a o jejich umístění. Boty v otevřeném botníku se také lépe suší. Zavřené botníky mohou být vybaveny klasickými poličkami nebo mohou být vybaveny vyklápěcím mechanismem. Vyklápěcí botníky dokáží uspořit místo a jsou vhodné i do menších předsíní.

Nezapomínejte ani na věšáky

Součástí předsíní musí být i místo na odložení kabátů a bund. Na to mohou být využity buď samostatné věšáky nebo celé skříně. Ty často nahrazují nábytek v obývacím pokoji, kde stále více domácností preferuje vzdušnost před rozměrnými skříněmi. V případě zavřených skříní nikde bundy nepřekáží ani není vidět jejich neúhledné rozmístění. Ovšem v případě věšení vlhkých kabátů v zavřené skříni špatně osychají a hrozí vznik plísní.

Předsíňová stěna, zdroj: jena-nabytek.cz
Předsíňová stěna, zdroj: jena-nabytek.cz

Tip: Vestavné skříně umožňují využít lépe omezený prostor

Velmi oblíbenými variantami mnoha prodejců jsou v současnosti také nábytkové stěny do předsíně. V případě nákupu jednotlivých kusů vybavení odděleně riskujete možnost také nedokonalé sladění jednotlivých kusů vybavení. Stěny do předsíní jsou spojené a obsahují zpravidla botník, skříň i věšák. Navíc jsou v mnoha případech také vybaveny zrcadlem, ve kterém můžete ještě těsně před odchodem z domu upravit svůj vzhled.

Sepsáno ve spolupráci s Albero nábytek

Related posts