Bytový architekt

Architekt je v základní představě ten, kdo navrhuje domy a další objekty, ale je škoda, že se nevyužívají více tzv. bytoví architekti. I když se tento trend i u nás postupně mění a zapojení bytových architektů roste. Svou část na tom určitě mají i populární televizní pořady Bydlení je hra nebo Nové hnízdo.

Bytový architekt nám může navrhnout například stavební úpravy staršího bytu a pak i jeho vybavení. S tím se asi setkáme nejčastěji. A zde bytový architekt nabízí služby spojené s tvorbou interiéru od počátečních skic až po realizaci a architektonický návrh vyhotoví podle přání zákazníka a jeho „kapsy“. Nezřídka dohlíží i na samotný průběh realizace, aby byl výsledek v souladu s dodaným návrhem. Proto má dobrý architekt i spřízněné firmy, na které se může spolehnout.

Poptejte několik bytových architektů najednou během minuty a vyberte si toho nejlepšího.

Léta zkušeností a praxe přenese do vašeho interiéru

Práce bytového architekta není zbytečná, může mnohdy navrhnout vhodnější i levnější řešení, než jen nákup „něčeho“ v bytovém obchodním domě. Bytový architekt by měl mít náležité vzdělání, třeba vysokou uměleckou školu nebo studium designu na výtvarné škole apod. Z jeho „prkna“ by měly vzejít návrhy interiérů nejen bytů, ale i kanceláří, penzionů, hotelů, restaurací atd., a to nejen s vybavením nábytku, ale i s dekoracemi a další výzdobou.

Přečtěte si tipy, jak se připravit na schůzku s bytovým architektem

Práce bytového architekta začne seznámením se s daným interiérem, následuje zaměření a fotodokumentaci, pokračuje prací na samotném návrhu po konzultacích s klientem, s jeho potřebami a představami, ale i třeba se skladbou rodiny, vkusem a zálibami apod. Ke každému bytu je tak potřeba přistupovat individuálně a výsledek pak je nejen moderní, příjemný, ale sloužit ke spokojenosti všem, kteří v bytě žijí.

Kolik stojí práce bytového architekta?

Cena je závislá na zkušenostech a oblibě bytového architekta. Zejména, pokud v minulosti realizoval zakázky pro významné klienty, tak se jeho cena může vyšplhat hodně vysoko. Průměrný architekt si za návrh místnosti bude žádat částku 5 000 – 10 000 Kč. V této ceně je většinou schématický plán, rozpočet, 2D návrh, ale stále častěji se lze setkat i s 3D návrhem, který je pro zákazníka asi nejideálnější. Nicméně návrh od bytového architekta lze získat i zdarma. Více se dočtete v článku: Jak získat služby bytového architekta zdarma.

Related posts