Jak vybrat registrační sídlo vaší firmy?

Rozhodli jste se založit nebo přestěhovat vaši firmu? Jednou z otázek, které budete řešit je sídlo vaší provozovny. Zejména ze začátku není peněz nazbyt a řešit ho pronájmem kanceláří nemusí být nejvýhodnější. V posledních letech se stále více rozmáhají služby registračních sídel, které pořídíte již za několik stokorun měsíčně. Jaké jsou jejich výhody a jak jej vybírat? Na to se podíváme v dnešním článku.

Každá firma musí mít ze zákona sídlo firmy, které je zapsáno do veřejného obchodního rejstříku. V tomto místě musí být možné firmu kontaktovat, fyzicky tam nikdo sedět nemusí, ale je nutné mít zajištěné přebírání pošty. Jen tak předejdete nečekaným událostem, když vás bude někdo žalovat a vy se o tom ani nedozvíte.

Tip: Někdy bývá registrační sídlo součástí služeb při založení společnosti na klíč

Součástí jsou veškeré povinné náležitosti, jako je označení sídla společnosti. Někdy je možné si pronajmout i kancelář či zasedací místnost na jednání s klienty. V tomto případě se někdy více vyplatí virtuální kancelář, která poskytuje širší paletu služeb včetně například osobní asistentky, která za vás vyřizuje hovory a dojednává schůzky.

Preferujte společnost, která objekt vlastní

Sídlo společnosti je zapsané v obchodním rejstříku, změna je tak administrativně náročná. Nejen že musíte zaplatiti poplatek rejstříkovému soudu, ale bude nutné změnit i řadu firemních materiálů. Chcete-li tomuto předejít, zjistěte si, zda společnost registrační sídlo vlastní nebo je jen v nájmu. V druhém případě je riziko problémů vyšší.

Sídlo ve větším městě je výhodnější

Bydlíte v menším městě a přemýšlíte, kde zvolit sídlo? Výhodnější je pro většinu větší město. Jednak se podle toho určí příslušnost k finančnímu úřadu (menší riziko kontrol ve větších městech díky zahlcení), ale působí to lépe i na zákazníky.

Chcete snížit náklady na chod firmy? Vyzkoušejte renovované náplně do tiskáren

Dávejte si pozor na firmy bez historie

Stává se to v každém oboru, občas vstoupí nová firma, která nasadí agresivní cenovou politiku s cílem přetáhnout zákazníky od konkurence. Bohužel ne vždy to končí dobře, když se jedná o vaše registrační sídlo, preferujte raději firmu s historií a řadou spokojených zákazníků. Jen tak omezíte riziko budoucích problémů.

Related posts