Náplně do tiskáren nemusíte kupovat hned nové

Často tisknete na své domácí tiskárně? Měsíčně utratíte za originální náplně do tiskáren tisíce korun? Začněte své peníze šetřit a kupujte renomované či kompatibilní tonery a náplně, s nimiž můžete ušetřit spoustu peněz. Navíc vytisknutá stránka neoriginálními náplněmi je stejně kvalitní jako s originálními. Současný trh nabízí neoriginální náplně jak do inkoustových, tak i laserových tiskáren. V dnešním článku se na tyto typy náplní do tiskáren podíváme podrobněji.

Renovované tonery – levné, ale rizikové

První a zároveň nejlevnější variantou, jak ušetřit na náplních do tiskáren, je kupovat renovované tonery. Hlavní předností je jejich nízká cena. Do prázdné kazety stačí nasypat tiskový prášek, který bývá pro minimalizaci nákladů neznačkový. Kazetu pak vložíte do své tiskárny, a pokud vykazuje chybu, je nezbytná její úplná výměna. Nevýhodou u renovovaných tonerů je nutnost dopravy tonerů do renovačního centra, nebo náročná práce spojená s renovací. Budete-li tonery plnit neodborně a nepečlivě doma, můžete si nenávratně poškodit tiskárnu.

Tip: Vyzkoušejte interaktivní tabule, které umožní lépe prezentovat danou problematiku

Kompatibilní tonery – levné a ideální řešení

Nízkou pořizovací cenu vám nabízí také kompatibilní tonery. Kompatibilní náplně do tiskáren jsou oblíbené proto, že s nimi nemáte téměř žádnou práci. Nemusíte sypat prášek do kazet, ani dávat inkoust do cartridge. Stačí přinést toner či cartridge do příslušné prodejny, vyměnit jej a je hotovo. Ani nepoznáte, že nemáte originální kazetu, protože k výrobě se používá klasická skořápka, do níž jsou vloženy nové díly s práškem. Hlavní výhodou je, že zde nedochází k  poškození tiskáren, protože si nic doma sami neplníte.

Ztrácíte se v zákonech? Pak potřebujete profesionální vedení účetnictví

Porovnání cen kompatibilní toner vs. originální toner

Pro porovnání cen si vezmeme černý toner Samsung MLT-D101S, který je vhodný pro tiskárny SCX-3405 / 3400 / ML-2160 / 2162 / 2165 / 2168. Originální toner stojí 1 529 Kč a neoriginální toner seženete již za 935 Kč.

Inkoustová černá náplň Canon BCI-1201Bk pro Canon N1000/N2000 originální vás vyjde na 1 384 Kč. Kompatibilní náplň vás vyjde již od 695 Kč. Další informace o cenách pro vaši tiskárnu najdete na plnící sady HP.

Related posts