Jak navrhnout přívětivý rodinný dům? Obraťte se na architekta

Při navrhování rodinného domu je nezbytné věnovat pozornost nejen designovým prvkům, ale také praktičnosti a funkčnosti. Velice důležité je zohlednit, na co jsou zvyklí členové rodiny, ale taktéž byste měli přemýšlet o tom, jak se budou potřeby vaší rodiny měnit v průběhu času (například se budete rozrůstat a podobně). Všechny své představy byste měli říct i architektovi, který vám připraví profesionální návrh

Všechno začíná správnou dispozicí

Pokud máte možnost stavět rodinný dům od základů, pravděpodobně tomu budete chtít věnovat i dostatek času. O návrh rodinného domu v Kolíně se vám postará architektonické studio Hladík s dlouholetými a bohatými zkušenostmi. 

Při navrhování dispozice byste si měli odpovědět na několik základních otázek. Jak bude rodina trávit společný čas? Většina moderních rodinných domů má velké otevřené kuchyňské, jídelní a obývací prostory, kde tráví všichni členové čas o víkendu. Věnujte tedy těmto prostorům čas a myslete na přísun přirozeného světla, výhledy a taktéž úložné prostory. 

I soukromí je pro rodinu důležité

Když zrovna nebudete chtít společnost, tak zřejmě budete hledat útočiště v ložnici, respektive v pracovně. Při navrhování projektu mějte tedy na paměti flexibilitu. Místnost, která může fungovat jako herna pro děti, později přeměníte na druhý obývací pokoj či pokoj pro hosty.

Dalším důležitým aspektem je výhled. Jestliže máte malé děti, budete chtít na ně vidět, jak si hrají na zahradě. Kuchyň a obývací pokoj by tedy měly mít okna do zahrady.

Návrh rodinného domu v Kutné Hoře vám připraví architektonické studio Hladík, na které se můžete obrátit, ať už potřebujete vypracovat studii, počítačovou vizualizaci či jakýkoliv projekt. Budete nadmíru spokojení s výsledkem, protože architekti myslí na všechno.

Related posts