Pomocníci do domácnosti, kteří se postarají o děti i dům

Těhotenství a příchod nového človíčka do rodiny obvykle pro ženu znamená, že se dočasně vzdá svého zaměstnání a bude se naplno věnovat výchově svého narozeného potomka. Jsou však práce, kde vám rychle ujede vlak, pokud do něho zpátky nenaskočíte. Jestliže ženě záleží na její pracovní kariéře, ale zároveň pochopitelně i na dětech, pak hledá náhradní řešení. Tím obvykle bývá pomoc v domácnosti.

Pracovní síla do domácnosti

Má-li žena náročné povolání a děti, bývá velmi problematické vše skloubit tak, aby byla rodina spokojená. Hospodyně či majordomus, kteří se postarají o dům, nebo chůva pečující o děti, zatímco vy jste v práci, jsou v dnešní době opět moderním výdobytkem, za něhož jsou ženy rády.

Jak si vybrat vhodnou zprostředkující agenturu? 

Než si pustíte někoho cizího do rodiny, který by v ní trávil svůj čas a věnoval se péči o domácnost či děti, je nutné mít svoji představu o tom, jaké požadavky by měla tato pracovní síla splňovat. Pak jako další krok možná bude následovat výběr vhodné agentury, u níž si tyto služby objednáte. Pro Familiata je podstatné, že pracují na základě osobního kontaktu. Než nějakého svého pracovníka doporučí klientovi, důkladně ho prověří náročným výběrovým řízením, v němž se sledují hlavně zkušenosti a délka praxe, trestní rejstřík, loajalita, kuchařské schopnosti, zdravotní péče, případně ještě jazykové dovednosti a vlastnictví řidičského průkazu. 

Součástí péče o zaměstnance je také pravidelné školení, které zvyšuje jejich dovednosti. I hospodyně, majordomus nebo chůva se musejí vzdělávat, aby mohli vykonávat svoji náročnou práci v rodinách. Nároky klientů stále rostou a je třeba jít s dobou.

Jeden den na zkoušku

S novou pracovní silou ve své domácnosti si samozřejmě musíte, jak se říká, sednout. Ještě před definitivním výběrem si můžete na jeden den vyzkoušet, jak vám bude nová hospodyně, chůva či majordomus vyhovovat. Teprve potom následuje podpis smlouvy a úhrada poplatku zprostředkující agentuře.

Related posts