Rodinný dům na klíč pořídíte již od 1 milionu

Myslíte si, že rodinný dům za 1 milion korun je spíše science-fiction? Nenechte se mýlit. I v dnešní době je rodinný dům za milion realitou. Myslíte si, že do domu za milion se vejdou pouze 2 lidé a nebude už místo ani pro kočku? Opět jste na omylu. I rodinné domy v této cenové relaci mohou být prostorné i pro vícečlenné rodiny. Stačí jen vědět, jak na to.

Většinou se jedná o sestavované domy

Rodinné domy za takto nízkou cenu jsou většinou vyrobeny v prostorných halách, kde se udělají jejich kompletní rozvody elektřiny a vody. Na pozemku se jen sestaví, což probíhá velmi rychle, takže náklady za montážní firmu jsou minimální. Pokud byste stavěli klasický zděný dům nebo dřevostavbu, materiálové náklady a náklady za práci by hranici milionu značně přesáhly. I když seženete levné stavebniny v Praze, na tuto cenu se nedostanete. Cena je samozřejmě bez pozemku, inženýrských sítí a neobsahuje ani základovou desku domu. Jedná se pouze o stavbu samotnou. Pak ale stačí dům pouze vybavit nábytkem. Vše ostatní, včetně schodiště v patrových domech je zajištěno.

Tip: Hledáte zajímavý způsob jak vyřešit vchod do domu? Vyzkoušejte ražený beton

Pouze omezený výběr druhů

Při výstavbě domu v takto nízké cenové relaci jste většinou omezeni nabídkou výrobce, který se soustředí na stavbu těchto domů. Individuální přístup a plánování rozsáhlých změn v interiéru není možné. Jednotlivé díly domu se vyrábí ve velkých dílnách podle přesně daných norem. Na návrh originální stavby a originálního řešení interiéru můžete zapomenout, byť drobné detaily upravit lze například co se týče vnitřního uspořádání.

Domy jsou navrhovány účelně a jednoduše

Fakt, že si můžete vybrat pouze z omezené nabídku modelů domů nic nemění na tom, že se jedná o ideální druh bydlení. Než se začnou některé druhy domů vyrábět musí se odborně navrhnout. Společnosti samozřejmě spolupracují s architekty a bytovými návrháři, aby i tyto stavby dokonale zapadaly do konceptu moderní architektury. Bytoví architekti také navrhují interiér domu tak, aby dokonale vyhovoval potřebám různých rodin. V některých rodinných domech za milion není vůbec žádný problém ubytovat i pětičlennou rodinu.

Interiér je využit do posledního detailu

Tyto rodinné domy zvenčí možná nevypadají, jako prostorné a pohodlné, ale pravda je většinou opačná. Místnosti v domech do jednoho milionu korun jsou většinou plánovány opravdu detailně. Prostory jsou využity do posledního koutu. Pohodlí a prostor jsou zajištěny. Noví majitelé těchto nemovitostí nebudou při pohybu v domě nijak omezováni.

Zjistěte si, jak bude pasovat dům na pozemek

Ačkoli se to zdá, jako naprosto přirozená věc, velké množství zákazníků na tento úkol mnohdy zapomíná. Každý pozemek je jiný a má odlišné dispozice. Musíte si být naprosto jistí, že dům bude na pozemek pasovat. Někdy mohou nastat problémy i ze strany obce se získáním stavebního povolení. Některé obce mají na určitých pozemcích omezení, která vám mohou ve stavbě bránit. Vše si nejprve důkladně zjistěte.

Jaké části domu jsou již v konečné ceně?

 • Obvodové zdivo
 • Vnitřní příčky
 • Střešní konstrukce
 • Střešní krytina
 • Rozvody vody
 • Odpady
 • Rozvody elektřiny
 • Zateplení (pouze někdy – není pokaždé)
 • Dveře
 • Vybavení koupelny (není vždy)
 • Nábytek (není vždy)

Related posts