Jaké existují možnosti řešení umyvadla v koupelně?

V současné době existují různé možnosti, jak vyřešit otázku umyvadel v koupelně. Umyvadla tvoří jednu ze základních částí vybavení koupelen a rozhodně by v žádné koupelně neměla chybět. Nejvíce rozšířené druhy umyvadel podle způsobu instalace jsou dva. Závěsná umyvadla a umyvadla zabudovaná v koupelnových skříňkách. Jaké jsou další méně běžné druhy?

Existují však i další druhy umyvadel, které se liší svými možnostmi. Až donedávna nebyly tolik rozšířené, ale v dnešní době si nachází stále větší procento příznivců. Zejména v moderních interiérech se stále využívají moderní řešení i v oblasti umyvadel.

Jaké druhy umyvadel jsou v nabídce?

  • Závěsná do zdi
  • Zabudovaná do koupelnové skříňky
  • Volně stojící na koupelnovém nábytku
  • Umyvadla se stojánkem z jednoho kusu moderního umělého kamene

Popis výhod a nevýhod závěsných umyvadel

Závěsná umyvadla jsou druhem umyvadel, které se na našem trhu pohybují asi nejdéle. Jedná se o typ umyvadel, která mohou být umístěna prakticky kdekoli v koupelně. Pro jejich instalaci stačí jen pevná zeď, do které se instalují držáky umyvadla. Na samotné držáky se připevní umyvadlo, napojíte baterie a odpad a můžete umyvadlo používat. Různé druhy vodovodních baterií naleznete na najkupelna.sk.

Běžné závěsné umyvadlo, zdroj: shutterstock.com
Běžné závěsné umyvadlo, zdroj: shutterstock.com

Problémy mohou vzniknout, když zeď, na které má umyvadlo viset, není dostatečně pevná. Naopak výhody nastávají při poruchách. Poruchy s odpadem nebo připojením vody mohou být odstraněny snadněji, protože v prostoru pod umyvadlem nic nepřekáží.

Výhody a nevýhody umyvadel, jako součástí koupelnové skříňky

Umyvadla, jako součást koupelnové skříňky, jsou velmi rozšířenou variantou zejména v posledních deseti až patnácti letech. Jejich design a tvary jsou společné se skříňkami a vše dokonale ladí. Navíc levnější modely lze sehnat už od pár stokorun. Ovšem nemohou být umístěny kdekoli.

Hledáte nejlevnější plastová okna? Více zjistíte zde.

Vždy musíte počítat se skříňkou, která je zpravidla širší, než umyvadlo. A  s výškou bývá také problém. Výška je konstruována pro zákazníky s průměrnou velikostí, která se dá nastavit o 5 cm. V případě, že jste v domácnosti příliš vysocí nebo nízcí, můžete mít s výběrem umyvadla s koupelnovou skříňkou problém. Při opravách je obtížnější přístup k umyvadlům zespodu.

Volně položená umyvadla na koupelnovém nábytku

Volně položená umyvadla se v posledních letech stávají stále častěji vyhledávanou variantou předních bytových designérů. Umyvadlo i skříňka pod umyvadlo mohou být vybírány naprosto odděleně a je větší prostor pro kreativitu. Pro tento způsob instalace ovšem nejsou vhodná všechna umyvadla. Umyvadla se totiž pokládají na vrchní desku nábytku. Musí mít tedy rovnou spodní hranu, aby udržela stabilitu. Nejsou konstruovány na stojánkové baterie, takže baterie musí být do zdi.

Volně položené umyvadlo, zdroj: shutterstock.com
Volně položené umyvadlo, zdroj: shutterstock.com

Umyvadla z umělého kamene

Umyvadla z umělého kamene jsou nejmodernějším druhem umyvadel na našem trhu. Velmi rychle si ale nachází své příznivce. Technologie výroby těchto umyvadel nejprve sloužila hlavně pro výrobu odolných kuchyňských desek. Postupem času a vývojem technologií už se z jednoho kusu materiálu vyrobila deska společně s umyvadlem.

Dnešní technologie této výroby je na tak vysoké úrovni, že specializovaní výrobci vám mohou vyrobit jakýkoli tvar skříňky s umyvadlem z jediného kusu materiálu. Nabídka barev nebo potisků je prakticky neomezená, stejně, jako nabídka tvarů. Ovšem originalitu si musíte zaplatit. Připravte se, že ze své peněženky vyndáte minimálně 15 000 Kč.

Related posts