Zatopte si pomocí elektrického zářiče a nezruinujete rodinný rozpočet

Elektrické infrazářiče jsou trendem současné doby. Umožňují totiž užít si teplo kdykoliv a také kdekoliv jen budete chtít. Infrazářiče se dají využít k vytápění pokojů v domácnosti i kanceláře, dílny nebo garáže a co víc. Je možné je použít i při zimním posezení venku – umístit ho můžete na balkon a terasu a užívat si tepla, i když bude venku třeba mrznout. Navíc jejich provoz nestojí téměř nic. Nevěříte? Čtěte dále.

Funguje na principu slunečního záření

Elektrické infrazářiče jsou zajímavým zdrojem tepla. Oproti klasickým plynovým zářičům mají nespornou výhodu. Fungují na principu slunečního záření, takže neohřívají vzduch jako plynové zářiče, ale zahřívají místo, na které jsou nasměrovány. Nezáleží na tom jestli jsou to osoby nebo třeba nábytek. To, co se nachází pod infrazářičem, je krásně vyhřáté. Nedochází tak k téměř žádným tepelným ztrátám.

Věděli jste, že infračervené záření podporuje krevní oběh a metabolismus, zmírnění napětí, stresu, bolesti a účinné hojení ran?

Právě proto jejich využití stoupá především ve chladnějším období. Pokud máte infrazářič, můžete si užít i příjemné posezení venku bez toho, aniž by vám byla zima. Výhodou infrazářičů jsou i jejich nízké provozní náklady. U plynových zářičů například dochází k velkým tepelným ztrátám, takže se zvyšují i náklady na provoz zářiče. U infrazářičů, které ohřívají přímo dané místo, k takovým ztrátám nedochází. Využívají se proto také jako průmyslové osvětlení velkých hal, které by bylo obtížné vytápět klasicky.

Tip: Chcete ušetřit na provozu vašeho vozidla? Stačí si nechat provést montáž LPG a ušetříte minimálně 1 Kč na každém ujetém kilometru.

Co mohou nabídnout?

Infrazářiče jsou specifické i tím, že vydávají teplo téměř okamžitě po zapnutí. Navíc je možné s nimi i během jejich provozu manipulovat a dají se využít i jako zdroj světla. I v těchto vlastnostech plynové zářiče lehce poráží. Jejich výhodou je i dlouhá životnost – některé modely vydrží i 7000 provozních hodin.

Ohřívač halogenový ROTT Sahara 3999 Kč, zdroj: heureka.cz
Ohřívač halogenový ROTT Sahara 3999 Kč, zdroj: heureka.cz

Nové infrazářiče nabízí nové funkce

Na trhu je v současné době k mání celá řada různých druhů infrazářičů. Vybírat můžete z různých velikostí a provedení. Můžete mít například infrazářiče, které se dají ovládat vypínačem, pohybovým čidlem nebo i termostatem. Některé infrazářiče mají dokonce i zajímavé vychytávky jako je například paměť – infrazářič „si pamatuje“ vámi naposledy zvolenou teplotu a další. Infračervené zářiče přinášejí značnou úsporu. Pokud chcete zdroj kvalitního tepla a užít si třeba zimní párty venku, není nic lepšího…

Pokud vás zajímá, kolik infrazářiče stojí, podívejte se na infracomfort.sk

Related posts