Stavíte dům na kopci? Pak musíte vyřešit kvalitní hromosvod

Statistiky mluví jasně – v naší malé zemi každoročně lehne popelem rovnou několik desítek budov. Dané riziko je tak reálné, že se o něm dokonce zmiňuje i samotný zákon. Ten ukládá určitým druhům staveb povinnost vlastnictví hromosvodu i jeho pravidelných kontrol. Jak se ochráníte? 

Kdo je připraven, není překvapen 

Možná si i vy říkáte, že pravděpodobnost zásahu bleskem je poměrně mizivá. Přesně ten stejný omyl způsobil ohromné neštěstí v mnoha českých rodinách i na veřejných prostranstvích. Stavíte-li rodinný dům na kopci, je pro vás hromosvod dokonce zákonnou povinností. Podobná situace platí v případě, kdy vlastníte hospodářskou budovu, školku, školu, obchodní dům či zdravotnické zařízení. 

Zkrátka a dobře – je na čase vyhledat opravdové odborníky, již vám pomohou jak s návrhem, tak i finální realizací a zákonnými revizemi v průběhu let. Za zmínku stojí například společnost HromoElektro, která se specializuje právě na ochranu proti bleskům. 

Vše začíná návrhem 

Pokud si otevřete jejich webové stránky, ihned uvidíte, jak vlastně celý proces probíhá. Daní řemeslníci se nejdříve zastaví u vás doma a prohlédnou si potřebné prostory. Poté vypracují návrh, předvedou vám jej a následně se pustí do montáže. A máte hotovo. 

Dávejte si však pozor na fakt, že v průběhu let je nutné provádět cyklické prohlídky a komplexní revize funkčnosti vašeho zařízení. Poškozený či jinak nefunkční hromosvod totiž představuje znatelné riziko pro vaše zdraví. 

Jste-li právě ve fázi výstavby nebo rekonstrukce domácnosti, oceníte i profesionální zemní práce, odvoz/dovoz materiálů, úpravu pozemku a podobné akce. Chcete mít co nejdříve hotovo, abyste mohli odpočívat? Otevřete si webové stránky zmíněné společnosti, použijte uvedené kontakty a domluvte si datum.

Related posts