Byty na prodej v Brně – jak vybrat nejlepší lokalitu a co nejvýhodněji!

Poohlížíte se po bytech na prodej v Brně? Trh s nemovitostmi stále zažívá vyšší poptávku než nabídku. Domy z inzerce mizí do pár dnech. Přinášíme vám výčet možností, kde seženete nejlevnější či nejatraktivnější bydlení. Také se dozvíte, jaké lokality jsou zrovna oblíbené a jaké jsou jejich největší výhody.

Rozprodej městských bytů?

Nejdiskutovanějším tématem se za poslední dny stalo oznámení městské části Brno-Sever. Rada zvažuje, že své byty, které jsou momentálně k dispozici jako nájemní, začne rozprodávat. Celá věc je ve fázi zjišťování zájmu o potenciální prodej. Nicméně s největší pravděpodobností budou nabízeny rovnou celé domy. Můžete tak například jako společenství vlastníku dům odkoupit, a případně ještě profitovat na dalších pronájmech.

Nejlevněji? V okrajových částech a 1+kk

Nejnižší ceny se objevují pochopitelně u těch dispozičně nejmenších bytů. Ceny odhadem začínají na 2.250.000,- Kč. Nejvýhodnější jsou ty, které se nacházejí v Kohoutovicích, Líšni či na Vinohradech. Jedná se o okrajové části Brna, dostupnost do centra bývá kolem 30-45 minut. Zde můžete výjimečně natrefit i na ceny pod dva miliony.

Značný vliv na cenu může mít i to, že se byt nachází v panelové zástavbě na sídliště. Ty můžete zejména nalézt v Novém a Starém Lískovci či v Bohunicích. Podívejte se, jak byty z panelů lákají svou cenou.

Novostavby a developerské projekty

V nabídce se objevují také mnohé byty z developerských projektů, které se v Brně těší velkému úspěchu. Staví se zde neustále a hned několik rezidencí naráz. Většinou se nachází v přilehlé městské části, která nabízí klidné prostředí a zároveň je centrum velmi jednoduše dostupné.

Rezidence Ponavia nabízí všechny možné dispozice od 1+kk až po 4+kk. Ceny začínají na 3.000.000,- a dle rozměrů samozřejmě vzrůstají. Zajímavé jsou tzv. townhousy, což jsou rodinné domy řadového typu. V blízkosti se nachází park Lužánky, tudíž máte poblíž i přírodu.

Panorama Kociánka nabízí společnou zeleň, park i relaxační zóny pro své obyvatele. Jedná se opět o novostavbu a moderní bydlení v Králově poli. Na výběr máte i byty s terasou a v různých dispozicích. Ceny se pohybují od 2.900.000,- za dispozici 1+kk.

Co se chystá v dalších letech?

Momentálně jsou ve výstavbě další rezidence. Například Slepá, Vídeňské Terasy, Neumanka, Nachová, a další. Cílem je poskytnout další bytové domy v žádaných částech města. Můžeme se tak těšit na zajímavé nabídky, které uspokojí vysokou poptávku po bydlení.

Centrum nebo periferie

V centru města je poměrně obtížné vůbec najít nějakou nabídku. Jedná se totiž o historické domy, jež jsou z restitucí v rukou majitelů, kteří jednotlivé byty dále pronajímají. To je pro ně totiž výhodnější – pro cizince a studenty je to velice atraktivní lokalita, a proto jim nevadí si připlatit za vyšší nájem. Navíc byt v samém centru města není kvůli nočnímu životu a ruchu úplně tím pravým bydlením pro rodinu.

Mnohem atraktivnější se v poslední době stávají přilehlé části. Samozřejmě se to odráží na ceně. Naleznete zde totiž dostatek klidu a ticha, zeleně a přitom je v okolí veškerá občanská dostupnost – školy, obchody, úřady, banky. Mezi největší favority se řadí Královo pole, Černá pole či Židenice. Jedná se o části, které jsou zastavěny mnohými řadovými domy a byty, které v minulosti sloužili zaměstnancům továren a strojíren.

Jisté oblíbenosti se těší také okrajové části města. Chcete-li atmosféru vesnického života a zvažujete i rodinný domek, atraktivní jsou Kníničky, Medlánky či Ořešín. Počítejte však s delší dojezdovou dobou do centra.

Novostavba či něco staršího? Nebo na sídlišti? Na okraji města nebo přece jen trochu blíže centru? Nyní již víte, podle čeho se rozhodnout a jaké očekávat výhody! Chystáte se ke koupi? Napište nám a poraďte, podle čeho jste se řídili vy!

Related posts