Nedostatek bytů a domů v Praze

V Praze se „nestaví“. Nových bytů je nedostatek a ceny stále rostou. Chybí 22 tisíc bytů a jejich nedostatek stále roste. Byty v Praze nejsou a lidé marně hledají. Nájemné prudce roste. Pokud nepřijde krize, ceny bytů klesat nebudou. Realitní kanceláře se perou o potenciální prodejce. Takto vypadají novinové titulky a slogany serverů, které hodnotí či komentují trh s nemovitostmi v roce 2018. Proč je to tak a kam směřuje realitní trh?

FINEPMůže za nedostatek bytů a jejich rostoucí cenu náš stát?

Celá situace se odvíjí od množství vydaných stavebních povolení. Od roku 2000 kleslo z osmi tisíc ročně na čtvrtinu. Jistým kritériem je také, že počet dokončených bytů klesl z loňských šesti tisíc na pouhé čtyři tisíce. Staví se totiž méně než v době krize. Odborníci v oblasti nemovitostí však říkají, že naše metropole potřebuje, aby uspokojila trh, nejméně šest tisíc nových bytů. Co tedy brání stavbě a prodeji bytů v Praze? Že by čeští developeři nechtěli stavět a vydělávat? To je asi nesmysl. Podle Hospodářské komory ČR na vině není jen složitá legislativa, ale i její zneužívání k obstrukcím. Byty, které se nyní prodávají, pocházejí z žádostí podaných v letech 2010 až 2014. Podle firmy Deloitte, která se zabývá audity a poradenstvím, zabere v České republice vyřizování povolení v průměru 245 dní, což naši zemi řadí až na 166. místo ze 185 sledovaných zemí. Jen pro srovnání, v Dánsku, které je v čele žebříčku, zabere celý proces jen 64 dní. Kam se u nás poděla ta stovka?

prodej bytů v Praze

Je opravdu nemožné koupit byt v Praze?

Ne není. Společnost FINEP nyní dokončila další byty a rodinné domy v Praze v řadě zajímavých lokalit. Byty je možné ihned koupit a jsou již dnes připraveny k nastěhování. Nové byty naleznete nejen na Proseku na Praze 9 – rezidenční projekt Prosek Park, ve Stodůlkách – rezidenční projekt Britská čtvrť, ale i v Hostivaři – projekt Nad Přehradou.

V nabídce FINEP najdete také překrásné rodinné domy. Ty jsou součástí rezidenčního projektu Štěrboholy na Praze 10. V současné době společnost FINEP rozšiřuje i nabídku rezidenčního bydlení v lokalitě Malý háj na Praze 10, sedmou etapou prodeje.

lokalita Malý háj

Kontaktujte společnost FINEP a získejte všechny informace o nových bytech v Praze.

Related posts