Měníme bezpečnostní dveře v panelovém bytě

Jen za uplynulý rok došlo v Praze podle statistik Policie ČR k 10 216 krádeží vloupáním. Mnoho pražských domácností se proto snaží ochranu své domácnosti řešit pořízením vchodových bezpečnostních dveří, které většinu zlodějů odradí. Existuje ale však stále velké procento lidí, které výměnu dveří neustále odkládá kvůli obavám z toho, že bude trvat příliš dlouho nebo s ní bude spojena celá řada komplikací. Pokud mezi ně patříte i vy, pak vězte, že se není čeho obávat. Zkušení odborníci totiž stihnou dveře i se zárubní v panelovém bytě vyměnit za pouhých šest hodin!

Správný výběr je na prvním místě

Důležité je, abyste si vybrali tu správnou firmu, která vám dodá nejen kvalitní bezpečnostní dveře, ale také se postará o jejich montáž a následný úklid. Profesionálové vám vždy nabídnou plný servis tak, abyste se sami nemuseli vůbec o nic starat. Na vás je již jen domluvit si s prodejcem termín, kdy vám jeho montážní pracovníci přijedou nové dveře nainstalovat.

Za šest hodin i s novou zárubní

Pro tolik důležité kvalitní těsnění dveří je potřeba kromě starého dveřního křídla vyměnit také zárubeň. Je tedy nutné počítat s tím, že kompletní instalace zabere několik hodin. Vyhraďte si na tuto dobu čas, po který budete moci být s montéry doma. Ti k vám většinou dorazí hned kolem 8 hodiny ráno a do 2 hodin odpoledne bývá ve většině případů vše hotovo.

Staré pryč, nové k vám

Aby se do vašeho bytu mohli namontovat nové dveře a zárubeň, musí montážní pracovníci nejdříve odstranit ty staré. Pokud to budou nové dveře vyžadovat, rozšíří se následně dveřní otvor, do kterého se poté ukotví nová zárubeň. Dveře se mezitím připraví k běžnému užívání (namontuje se na ně kování, kukátko, zámky a další doplňky), nasadí se na novou zárubeň a vyzkouší se jejich funkčnost.

Montéři poté dveře opět vysadí z pantů a do zárubní nalijí rychletvrdnoucí beton. Tímto způsobem se nová zárubeň chrání proti jejímu vypáčení. Právě díky speciálnímu rychle tvrdnoucímu materiálu lze zeď omítnout již po dvou hodinách. Poté se ještě jednou vyzkouší, jestli dveře fungují, jak mají, a doladí se poslední drobnosti. Váš byt je pak plně chráněn před nezvanými návštěvníky.

Úklid nechte na ostatních

Pokud si pro prodej a montáž bezpečnostních dveří vyberete ověřenou profesionální firmu, v žádném případě se nemusíte bát, že by při instalaci došlo k jakémukoli poničení vašeho nábytku nebo podlahy. Montéři by měli vše předem zabezpečit krycí podložkou. V bytě a jeho okolí vám po nich také nezůstane žádný nepořádek. Pracovníci po sobě vše umyjí, vysadí a uklidí a vaše staré dveře a zárubně včetně dalšího odpadu odvezou do ekodvora.

Ukázka výměny vchodových dveří, zdroj: htdvere.cz
Ukázka výměny vchodových dveří, zdroj: htdvere.cz

5 rad při výběru bezpečnostních dveří

  1. Volte nejvýhodnější bezpečnostní třídu. Dle odborníků je to třída číslo 3, která vám poskytne dostatečné bezpečí a zároveň umožní získat výhodné pojištění domácnosti.
  2. S dveřmi vždy měňte i zárubně. Jen tímto způsobem budete mít jistotu 100% bezpečnosti a protihlukových a tepelně-izolačních vlastností.
  3. Pozor na příliš levné dveře. Kvalitní bezpečnostní dveře včetně zárubně by měly stát vždy minimálně okolo 20 tisíc korun. Levnější = podezřelé.
  4. Prověřte si, jestli má dodavatel dveře skladem. V opačném případě byste na ně mohli čekat neúměrně dlouho.
  5. Protipožární dveře musí zůstat. Pokud jsou vaše stávající dveře protipožární, i ty nové musí tuto podmínku kromě bezpečnostních prvků splňovat.

Related posts